Начало АТЛЕТИКА Злато и сребро за плевенските дискохвърлячки на турнира "Цветанка Христова"

PostHeaderIcon Злато и сребро за плевенските дискохвърлячки на турнира "Цветанка Христова"

Новини - Атлетика

Плевенската атлетика за пореден път доказа, че в нашия град растат най-добрите наследнички на легендарната дискохвърлячка Цветанка Христова. На 29 април, на турнира в памет на една от най-добрите български атлетки за всички времена, две плевенчанки окупираха първите две места в сектора за мятане на диск при девойките. Златният медал грабна възпитаничката на АК "Георги Дъков" (Плевен) Полина Макаева, а със среброто се окичи нейната съотборничка Яна Копчева. Макаева спечели първото място с постижение от 38.53 метра, а Копчева остана втора с 37.75 м. Бронзът стана притежание на Магдалена Съйкова от СК "Балкански лъвове-Септември" с 36.53 м. На пета и шеста позиция завършиха още две плевенски лекоатлетки - Геновева Иванова и Гергана Стоенчева, съответно с 28.55 и 28.10 метра.

При жените доскорошната състезателка на АК "Георги Дъков" Рената Петкова спечели безапелационно първото място, като запрати уреда в най-добрия си опит на разстояние 47.80 метра. Родената в Трявна атлетка, която сега защитава цветовете на софийския клуб КЛАСА, остави следващата в подреждането Желка Петрова на повече от 7 метра - 40.05. Бронзовият медал грабна Деница Карамфилова от ЛК "Цветанка Христова" (Казанлък) с постижение 33.50 м.

В бягането на 400 метра за девойки Глория Радулова от АК "Георги Дъков" (Плевен) се нареди на 22-ро място с време 69.10 секунди. Шампионка тук стана Константина Борисова от Лудогорец (Разград), която пробяга дистанцията за 58.50 сек.

При юношите старша възраст на 1500 метра плевенчанинът Константин Йовчев завърши на 13-то място. Лекоатлетът на АК "Георги Дъков" измина разстоянието за 4:59.70 минути. Иво Балабанов от АК "Джордан" (Благоевград) грабна златото с резултат 4:07.10 мин.

В коронната за турнира дисциплина - мятане на диск при юношите възпитаникът на плевенския клуб "Георги Дъков" Борис Недялков беше на крачка от бронза, но приключи надпреварата на четвърта позиция с постижение от 38.23 метра. Малко повече от 2 метра го оставиха зад бронзовия медалист Георги Димов от Добрич, който хвърли уреда на 40.75 м. Златото отиде в Стефан Минкин от ЦСКА с 43.44 м, а втори се нареди Димитър Правчански от АК Враца с 42.75 метра.

В сектора за скок дължина победител стана Крум Захариев от Славия, който в най-добрия си опит постигна 7.09 метра. Тук извън класирането се състезава Даниел Анков от АК "Плевен 2014", като в петия си опит плевенчанинът скочи 7.14 метра и реално беше най-добър в тази дисциплина.

Седмото издание на атлетическият турнир "Цветанка Христова" бе разделено на три части и обхвана деца, юноши и девойки от 6 до 19 години. Сутринта бе посветена на новата програма на БФЛА и Мобилтел "Мтел атлетика за младежи" (трибой за 11-13-годишни момичета и момчета). Юношите и девойките от 14 до 19 години се състезаваха на 100 м, 400 м, 1500 м, скок дължина и диск. От 16.30 до 18.00 часа имаше специална сесия по "Детска атлетика" за малчугани от 6 до 10 години, а единствената дисциплина за жени бе на диск.

Добавено в: Четвъртък, 30 Април 2015 10:24