Начало АТЛЕТИКА Габриел Митов и Яна Копчева далече от медалите на балканското по лека атлетика

PostHeaderIcon Габриел Митов и Яна Копчева далече от медалите на балканското по лека атлетика

Габриел Митов от Спринт (Червен бряг) се класира на осмо място в скока на височина с резултат 1.75 метра на Балканския шампионат по лека атлетика за юноши и девойки старша възраст. Това беше и единствения успешен опит на балканския шампион за младша възраст. Последвалите три на 1.80 м бяха неуспешни. Шампион стана сърбин с 2.14 м.

По сходен начин се разви шампионата и за Яна Копчева в тласкането на гюле при девойките. Бившата атлетка на плевенския АК Георги Дъков направи само един редовен опит, в който постигна 13,31 м. Този резултат й осигури осма позиция в крайното класиране. Над всички в сектора бе състезателка от Гърция - 15.02 м.

Добавено в: Вторник, 13 Февруари 2018 19:47