20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Десислав Русев вкара два пъти на Сторгозия

PostHeaderIcon Десислав Русев вкара два пъти на Сторгозия

Бившият таран на Спартак Плевен Десислав Русев, който през пролетния полусезон ще играе за аматьорския Академик (Свищов), вкара два гола за новия си тим в контролата срещу другия плевенски отбор Сторгозия играна в крайдунавския град в събота. Сторгозиянци бяха разбити от своите домакини, като загубиха срещата с 0:5. Мачът се игра на помощния терен на Стопанска академия в Свищов, като домакините имаха превес през целия мач, а гостите се отчетоха с една греда преди почивката.

В 19-ата минута играчът на Академик Любо Александров проби отляво и центрира към Евгени Систов, който изпревари вратаря и защитник на плевенчани и с глава откри резултата - 1:0. Осем минути по-късно Калоян Цветков изведе Десислав Русев зад гърба на отбраната на Сторгозия. Централният нападател стреля, вратарят отби топката, но тя попадна в Александров и той покачи на 2:0. До почивката удари на Тафранджийски и Русев бяха близо до целта, а след нея паднаха още три гола.

В 59-ата минута Десо Русев бе съборен в наказателното поле на "зелените" и сам реализира отсъдената дузпа за 3:0. Малко по-късно Радосвет Чанов бе изведен срещу вратаря на гостите, той го фаулира и Академик отново получи наказателен удар. Отново Русев от бялата точка покачи на 4:0. В 83-ата минута комбинация между играещия треньор на "студентите" Боби Борисов и Васко Бънов принуди бранител да чисти топката, но за лош негов късмет тя прехвърли вратаря и падна в мрежата за крайното 5:0.

Източник: sport-vt.com

Добавено в: Понеделник, 18 Февруари 2013 11:52