20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Сторгозия измъкна равен в дербито с Мизия (Кнежа) и стана есенен първенец (+СНИМКИ)

PostHeaderIcon Сторгозия измъкна равен в дербито с Мизия (Кнежа) и стана есенен първенец (+СНИМКИ)

В дербито на "А" Областна футболна група отборът на Сторгозия (Плевен) направи равен 1:1 при домакинството си на Мизия (Кнежа). Независимо, че не успяха да победят плевенчани остават лидери в групата с равни точки с тимът от Кнежа, но с по-добра голова разлика. Това беше първото равенство за двата отбора, като досега в изиграните 12 кръга те имаха в актива си само победи. В днешния сблъсък гостите поведоха още в 10-ата минута, като играчът на Сторгозия Радослав Христов си отбеляза нелеп автогол. През втората част "зелените" натиснаха и все пак успяха да изравнят 6 минути преди края, когато Сергей Емилов вкара за 1:1.

На полуразрушения стадион "Белите орли" дерби срещата между двата водещи отбора в плевенската "А" ОФГ събра около 300-400 зрители, които издържаха стоически на студеното и влажно време, за да подкрепят плевенския тим. Двубоят беше сравнително равностоен с леко териториално предимство за домакините, но Мизия използваше всяка удала се ситуация, за да контраатакува. При една от тях десетина минути след началото на мача играч на гостите напредна по крилото центрира в наказателното поле и там футболистът на Сторгозия Радослав Христов и вкара красив автогол.

В минутите до края на първата част плевенчани се опитаха да изравнят, но атаките им бяха спирани с лекота от добре групираната защита на тима от Кнежа. След почивката "зелените" започнаха да атакуват все по-масирано, но така и не успяваха да създадат сериозни опасности пред вратата на гостите. В този момент много активни в редиците на домакините бяха ветераните Светослав Бърканичков и Даниел Островски, които се бориха много и за пореден път доказаха, че няма стари или млади, а можещи и неможещи. За справка Барни е на 38 години, а Даниел - на 39.

Все пак натискът на Сторгозия се оказа ползотвотен и при една атака през центъра в 84-ата минута централния нападател на "зелените" Сергей Емилов получи топката в наказателното поле и с хубав техничен удар прати кълбото в левия ъгъл на вратата на Мизия (Кнежа). В оставащите минути до края двата отбора предпочетоха да не рискуват и като че ли бяха доволни от равенството.

Така след този последен есенен кръг Сторгозия ще зимуват на първото място с 37 точки, колкото имат и Мизия (Кнежа), но плевенчани са с плюс 58 гола положителна голова разлика, а Мизия - с плюс 42.

Добавено в: Събота, 17 Ноември 2012 17:25