20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Червен бряг на зонален финал за Купата на АФЛ

PostHeaderIcon Червен бряг на зонален финал за Купата на АФЛ

Отборът на ОФК Червен бряг се класира на зоналния финал в турнира за Купата на АФЛ, след като спечели гостуването си на Янтра (Полски Тръмбеш) с 3:1. Червенобрежани независимо от това, че излязоха без по-голяма част от титулярите си победиха безпроблемно представителя на Великотърновска област. Червен бряг откри резултата с гол на защитника Петьо Василев, който засече с глава едно центриране от ъглов удар. В средата на полувремето, след двоен пас с Милен Тонев, капитанът на "партизаните" Дилян Димитров подаде към връхлитащия Георги Петков, който вкара на празна врата за 2:0.

В началото на втората част Венцислав Сълев излъга двама бранители на Янтра и стреля по диагонала, отбелязвайки трети гол за гостите. Домакините стигнаха до почетно попадение 15 минути преди края на двубоя, когато Иванов вкара от дузпа, отсъдена за нарушение на Галин Великов.

С тази победа отборът на ОФК Червен бряг се класира на зонален финал в турнира. В него играчите на старши треньора Илиян Здравков ще се изправят срещу лидера в Северозападната "В" група Локомотив 1929 (Мездра). Интересното тук е, че двата отбора вече се срещнаха на 2 пъти от началото на новия сезон, като "железничарите" спечелиха и двата мача - първия, от турнира за Купата на България, спечелен с 3:1, и втория, в шампионатен двубой от Северозападната "В" група, спечелен с 3:0.

Зоналният финал от турнира за Купата на АФЛ между отборите на Локомотив (Мездра) и ОФК Червен бряг ще се състои на 14 ноември (сряда), от 14.00 часа, на градския стадион в Троян.

Източник: cbfc.jpdstudio.eu

Добавено в: Петък, 02 Ноември 2012 17:38