20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак сгреши пак, падна в Плевен от Левски 2007

PostHeaderIcon Спартак сгреши пак, падна в Плевен от Левски 2007

Плевенският Спартак направи поредна грешна стъпка, губейки на собствен терен от Левски 2007 (Левски) в мач от 8-ия кръг на Северозападна Трета лига. Гостите спечелиха заслужено, защото бяха по-добри през по-голямата част от двубоя. Това се отнася най-вече за първото полувреме, когато доминираха. Нападателят им Любомир Тодоров откри резултата в 44-ата минута след центриране на Цветан Петров. Преди това обаче голмайсторът пропусна още два пъти да се разпише, озовал се сам срещу вратаря. Пантев пък спаси удар на Венци Миленов.

След почивката играта бе равностойна. Спартаковци опитаха с хъс да пречупят противника, но опитните левскари не се дадоха, действайки спокойно. Реферът отмени по един гол - на Иво Върбанов за Левски (заради засада) и на Венци Иванов за Спартак (за нарушение). В 73-ата минута Христо Спасов бе фаулиран в наказателното поле и реализира дузпата за 1:1. Малко след това обаче Ивайло Иванов изненада с далечен удар Пантев за крайното 2:1 за Левски.

Добавено в: Неделя, 01 Октомври 2017 19:01