20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак с категорична загуба от Ксанти в Правец

PostHeaderIcon Спартак с категорична загуба от Ксанти в Правец

Първодивизионният Ксанти (Гърция) победи плевенския Спартак с 3:0 в контролна футболна среща играна в Правец. Селекцията на Бойко Цветков (без най-новите попълнения) не успя да се противопостави на силния многоброен тим (около 40 футболисти) на съперника. Противно на крайния резултат плевенчани започнаха по-добре. Още при първата си контраатака в 3-ата минута Светлин Борисов пропусна да открие резултата. След това отборът му заигра затворено, разчитайки на контраатака. Гърците повече владееха топката, но за успеха им помогна защитата на Спартак. Две грешки на централните защитници доведоха до 0:2 след попадения в 16-а и 21-а минута.

След почивката топката почти не застраши вратарите. Само в 67-ата минута неориентираната плевенска отбрана остави голямо свободно пространство и противника се възползва за крайното 3:0.

Добавено в: Четвъртък, 20 Юли 2017 20:46