20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак с важен успех над Оборище (+СНИМКИ)

PostHeaderIcon Спартак с важен успех над Оборище (+СНИМКИ)

Ценна победа с 1:0 взе плевенския Спартак у дома срещу Оборище (Панагюрище) в мач от 29-ия кръг на Втора професионална лига. С него запази шансовете си да се спаси от изпадане. Единственото попадение реализира Крис Гади в 49-ата минута. Той и съотборниците му превъзхождаха противника през целия двубой. Създадоха още голови възможности, но пропуснаха да ги реализират. Заслуга за това има и вратарят на съперника, който спаси поне пет пъти мрежата си след удари на Гади, Чакъров, Буров и Осей.

През първото полувреме топката се разиграваше предимно в половината на гостите. Ранният гол след почивката успокои домакините и те заиграха на контраатака. Едва тогава противникът тръгна да атакува. Правеше го шаблонно с балонни центрирани, които не доведоха до нищо.

Съставът на Спартак: Димитър Пантев, Стенислав Георгиев, Мартин Митов, Цветелин Радев, Димитър Буров, Никола Мицански, Георги Янев (86 Захари Янков), Рангел Абушев (83 Стефан Христов), Георги Чакъров (80 Велимир Попчев), Кевин Осей, Крис Гади.
Треньор: Момчил Челестинов