20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Литекс удари Кариана и се доближи до професионалния футбол

PostHeaderIcon Литекс удари Кариана и се доближи до професионалния футбол

Литекс взе лидерското дерби на Северозападната Трета лига с 2:0 над гостуващия му Кариана (Ерден). Двубоят бе от 24-ия кръг на първенството. Победата до голяма степен предреши битката за първото място, даващо право за директно изкачване в професионалния футбол. През целия мач селекцията на Живко Желев държеше инициативата. През първото полувреме съперниците отправиха по няколко удара към двете врати, но извън очертанията им. Картината се запази и след почивката. В средата на втората част Антоний Балъков центрира, никой от футболистите не докосна топката и тя се укроти в мрежата на Павел Станев за 1:0.

Гостите тръгнаха да заличат пасива. Съперникът им умело използваше празните пространства, провеждайки опасни контраатаки. При една от тях в края на мача Радослав Байчев се измъкна сам срещу вратаря, шутира, Ангел Цолов изби от голлинията, но при втория опит Байчев реализира за крайното 2:0. Така ловешкия тим вече има 4 точки аванс пред съперника си, който е играл мач повече.

Добавено в: Понеделник, 01 Май 2017 22:25