20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Литекс вкара шест пъти на Мизия

PostHeaderIcon Литекс вкара шест пъти на Мизия

В контролна футболна среща ловешкият Литекс победи гостуващия му Мизия (Кнежа) с 6:0. Отборът на Живко Желев реализира по три пъти в двете полувремена и пропусна поне още по толкова. Тон за разгрома даде Георги Търтов с попадението си в средата на първата част. После Христо Кирев също надигра стража на гостите. В края на полувремето Методи Костов направи аванса на Литекс категоричен.

Домакините започнаха втората част с нов състав. Още при първата си атака обаче вкараха, чрез Искрен Писаров. Скоро Добромир Бонев също бе точен - 5:0. Окончателното 6:0 стана факт след ново попадение на Кирев.

Отборът на Мизия предимно се защитаваше. Това обаче стана доста трудно след 15-ата минута, когато лидерът на отбраната Адриан Иванов получи контузия и напусна терена. Единствената възможност за гол се откри пред Десислав Русев, който успя да се измъкне от ловешките бранители, но само за малко, тъй като бе застигнат и фаулиран.

Добавено в: Неделя, 21 Януари 2018 13:26