20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Царско село доближи Спартак до аматьорския футбол

PostHeaderIcon Царско село доближи Спартак до аматьорския футбол

Слабото представяне на плевенския Спартак през пролетта продължава. Днес го победи гостуващия му Царско село (София) с 3:1 в среща от 25-ия кръг на Втора лига. Селекцията на Никола Спасов спечели напълно заслужено. Отборът на Александър Георгиев с нищо не показа, че се стреми да вземе обявената преди срещата двойна премия за победа. Трагедията за Спартак започна с автогол на Родриго при първата атака в мача. В 18-ата минута топката за втори път спря във вратата на Димитър Пантев след удар на Светослав Диков. До края на полувремето стана двуостра игра, но трети гол не падна.

Това се случи в началото на втората част, когато Павел Петков вкара от воле. После столичани поеха изцяло контрола върху събитията на терена. Имаха шансове за още попадения, но не ги оползотвориха, а и плевенския вратар спаси на няколко пъти. Малко преди края Кевин Осей изработи дузпа и Рангел Абушев я реализира за окончателното 1:3.

Съставът на Спартак: Димитър Пантев, Стенислав Георгиев, Родриго (46 Николай Николаев), Димитър Буров, Мартин Митов, Тихомир Тодоров (капитан) (Никола Мицански), Георги Янев, Кевин Осей, Рангел Абушев, Велимир Попчев (57 Стефан Христов).

Добавено в: Събота, 22 Април 2017 20:41