20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Престижна победа за Спартак (Плевен) в първата си контрола

PostHeaderIcon Престижна победа за Спартак (Плевен) в първата си контрола

С престижна победа над стойностен противник започна серията от контролни срещи на Спартак (Плевен) преди старта на пролетния полусезон на Северозападната "В" група. Момчетата на Бойко Цветков спечелиха като гости първата си контрола срещу тима на Локомотив (Горна Оряховица) с 2:1. Плевенските футболисти не само, че победиха, но успяха и да обърнат резултата в хода на двубоя. Срещата беше равностойна, като "железничарите" първи успяха да поведат след попадение на Любомир Генчев в 7-ата минута. Около половин час по-късно "синьо-белите" изравниха, след като в 40-ата минута Кристиян Григоров вкара точно отсъдената дузпа за нарушение срещу Венцислав Миленов.

След почивката двата отбора излязоха с променени състави, което не попречи на спартаковци да се поздравят с крайния успех. Той беше постигнат в 78-ата минута, когато новото попълнение Преслав Антонов получи удобен пас от юношата Траян Димитров и вкара за победното 2:1. През втората част в състава на плевенчани дебют направи назначения за директор на ДЮШ на клуба Роберт Петров, който тренира с мъжкия отбор и най-вероятно и за в бъдеще наставникът на Спартак ще ползва неговите услуги.

В контролата не взеха участие халфът Васил Шопов, който има лека контузия и новодошлият от Пирин (Гоце Делчев) Христо Кирев, който е освободен за 2 дни заради лични ангажименти. Цял час в игра беше друг нов футболист - Живко Господинив. Играчите на Спартак посветиха победата на президента на клуба Стефан Доровски, който днес празнува рожден ден.

Следващата проверка на отбора на Спартак ще бъде на 31 януари (събота), когато плевенските футболисти отново ще гостуват, този път във Враца на местния Ботев.

Съставът на Спартак в мача:
първо полувреме: Станислав Антонов, Любомир Христов, Кристиян Григоров, Живко Господинов, Калоян Тодоров, Тихомир Тодоров, Антони Иванов, Венцислав Миленов, Любомир Иванов, Любомир Тодоров, Стефан Христов.
второ полувреме: Радослав Михайлов, Марио Илиев, Петър Стоянов, Роберт Петров, Лъчезар Кънчев, Живко Господинов (60 Васил Михайлов), Траян Димитров, Ангел Делев, Кристиян Иванов, Преслав Антонов, Ивайло Дангуров.

Източник: "Посредник"

Добавено в: Петък, 23 Януари 2015 18:27