27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Детският отбор на Спартак (Плевен) втори на турнира по футбол 7 "Семко Горанов" в Мездра

PostHeaderIcon Детският отбор на Спартак (Плевен) втори на турнира по футбол 7 "Семко Горанов" в Мездра

Детският отбор по футбол 7 на Спартак (Плевен) беше много близо до спечелването на първия мемориален турнир "Семко Горанов" в Мездра. В надпреварата, която беше организирана от ПФК Локомотив (Мездра), възпитаниците на треньора Момчил Челестинов спечелиха три от срещите си в състезанието, а в своеобразния финал завършиха наравно 0:0 с победителят ДИТ (София). Малките плевенски футболисти се справиха с тимовете на Локомотив 2012 (Мездра) и Бдин (Видин), като ги победиха с по 2:0, както и с Ботев (Враца), когото надвиха с категоричното 3:0. Така в крайното класиране спартаковци завършиха с 10 точки и голова разлика 7:0. За съжаление столичния ДИТ, който също приключи с 10 точки, но с по-добро голово съотношение от 13:1, успя да грабне купата.

Трети завършиха малките врачани от Ботев с 6 точки, а на четвърта позиция се наредиха децата на Бдин (Видин) с 3 точки. Пети се класираха домакините от Локомотив 2012 без спечелена точка.

Освен престижното второ място, Спартак (Плевен) заслужи и наградата за "Най-добър вратар" в лицето на Емил Найденов. Голмайстор на турнира с 4 точни попадения стана Калоян Сомов от ДИТ. Организаторите отличиха с приз за най-малък участник 7-годишният Иван Кирилов от Локомотив 2012 (Мездра), който демонстрира добър потенциал.

Източник: "Конкурент"

Добавено в: Вторник, 14 Октомври 2014 14:58