0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак продължава със слабите игри, губи в Горна Оряховица с 1:4

PostHeaderIcon Спартак продължава със слабите игри, губи в Горна Оряховица с 1:4

Футболистите на ОФК Спартак Плевен продължават с неубедителното си представяне в първенството на Северозападната "В" група. Днес подопечените на Бойко Цветков бяха победени категорично с 4:1 от Локомотив при гостуването на плевенчани в Горна Оряховица. По този начин "синьо-белите"  допуснаха четвъртата си загуба от началото на шампионата, която ги остави далеч от върха, на незавидното девето място в подреждането с актив от 12 точки. През почти целия мач домакините играха по-добре и само техните пропуски не им позволи да победят с по-голяма разлика. Независимо от надмощието на "железничарите" спартаковци успяха първи да отбележат. В 19-ата минута щатния и може би единствен голмайстор на плевенския футболен отбор Любомир Тодоров бе най-съобразителен при продължително разбъркване пред вратата на Локомотив и заби топката под гредата, извеждайки своя тим напред в резултата. До края на полувремето домакините атакуваха и на три пъти бяха близо до попадение, но резултата остана непроменен.

След почивката локомотивци пренесоха играта пред вратата на Васил Тодоров. Като че ли най-важния момент в мача се получи в 52-ата минута, когато Венцислав Миленов получи втори жълт и респективно червен картон, като по този начин остави съотборниците си с човек по-малко. Малко след това Антоний Балъков завърши успешно многоходова атака на съотборниците си за 1:1. Всичко приключи между 65-а и 73-а минута, когато на два пъти Тихомир Кънев направи плевенския вратар Васил Тодоров безпомощен. Секунди преди последния съдийски сигнал на Стоян Денев Любомир Генчев фиксира крайното 4:1.

В друга среща от кръга Партизан (Червен бряг) постигна много важна победа срещу пряк конкурент за първото място в групата. Червенобрежани се наложиха с 1:0 над севлиевския Видима-Раковски, като двубоят се игра на стадион "Плевен" заради наказание на Партизан. През цялото първо полувреме играта бе равностойна, като топката се разиграваше предимно в средата на игрището. След почивката по-добрият отбор на терена се открои, като това безспорно бе селекцията на Партизан. Победното попадение падна в 55-ата минута. Футболист на червенобрежкия тим проби по фланга, центрира, а централният нападател Стефан Христов овладя на границата на наказателното поле и с неспасяем шут в долния ляв ъгъл донесе успеха за своя отбор - 1:0.

След гола "партизаните" можеха да довършат окончателно своите противници, като на два пъти гредата спасяваше гостите от ново попадение в тяхната врата. Севлиевският страж Григоров беше безпомощен при удари на Стефан Христов и Цветан Петров, но рамката на неговата врата беше последна преграда пред гола. За цял мач гостите от Видима-Раковски не успяха да сътворят нито едно голово положение пред вратата на Николай Христов.

Другите три отбора от плевенска област направиха равенства днес. В аутсайдерското дерби Трявна и Левски 2007 не само, че не се победиха, но не си отбелязаха и гол - 0:0. Ситомир (Никопол) измъкна ценно реми 1:1 в Берковица срещу местния Ком, като по този начин не позволи на своите противници да ги изпреварят във временното класиране. Беленският Гигант имаше визита в Габрово на Янтра, като се поздрави с точка при равенството 1:1.

В сряда, 9 октомври на Партизан (Червен бряг) предстои много важно гостуване, като тимът ще има визита в Мездра на един от лидерите Локомотив в отложен мач от 7-ия кръг. В неделя, 13 октомври от 16.00 часа ОФК Спартак ще бъде домакин на ФК Павликени, Гигант посреща в Белене Ком (Берковица), а Левски 2007 ще има тежко домакинство срещу горнооряховския Локомотив. В този 9-ти кръг ще бъдем свидетели и на регионално дерби, като в Никопол местния Ситомир ще приеме Партизан (Червен бряг).

Съставът на Спартак в мача с Локомотив (ГО): Васил Тодоров, Васил Бънов, Атанас Атанасов, Мариян Симеонов, Милен Тодоров, Йоан Петков (56 - Ивайло Дангуров), Тихомир Тодоров, Теодор Михайлов, Венцислав Миленов, Даниел Цветков (60 - Светослав Кръстев), Любомир Тодоров.

Партизан игра със следния състав срещу Видима-Раковски: Николай Христов, Петьо Петров (72 - Венцислав Сълев), Георги Петков, Цветослав Игнатов, Галин Великов, Дилян Димитров, Цветан Петров, Мариян Маринов (85 - Иван Стойчев), Стефан Христов, Калоян Тодоров, Кирил Вълов (56 - Елин Петков).

Добавено в: Неделя, 06 Октомври 2013 21:18