Начало ДРУГИ СПОРТОВЕ Балканският шампион в скока на височина Тихомир Иванов е "Спортист на Плевен" за 2014 г.

PostHeaderIcon Балканският шампион в скока на височина Тихомир Иванов е "Спортист на Плевен" за 2014 г.

Балканският шампион в скока на височина Тихомир Иванов е тазгодишният носител на приза "Спортист на годината" на Община Плевен. Неговият треньор - Георги Гетов, получи отличието "Треньор на годината". Призовете им връчи кметът на Община Плевен проф. Димитър Стойков на церемония в Актовата зала на Община Плевен. След награждаването Тихомир Иванов благодари на треньора си и на всички, които му помагат и подкрепят, за да се изгради като спортист. Призът "Спортист на годината" Тихомир Иванов заслужи със спечеленото 7-мо място на Европейското първенство за мъже в Цюрих, където преодоля летва от 226 см. През годината състезателят по скок височина на СКЛА "Спартак" стана златен медалист на Балканското първенство в Румъния, както и на Националните шампионати на открито и в зала. Личният рекорд на състезателя е 228 см.

Неговият личен треньор - Георги Гетов, за втора поредна година получи приза "Треньор на годината". Той изказа благодарност на ръководството на Община Плевен и на Спортното училище, където е треньор, за подкрепата, която получава. "Нека обичаме и подкрепяме спорта, защото спортът и културата дават лицето на нашия град", каза най-добрият треньор в Плевен за 2014 г. Освен треньор на Тихомир Иванов, Георги Гетов работи с още 50 деца, юноши и девойки младша и старша възраст, които през тази година са спечелили общо 21 медала - 4 златни, 5 сребърни и 12 бронзови.

В класацията за "Спортист на годината", след победителя, до 10-то място следват състезатели от 6 вида спорт. Те са подредени по азбучен ред без класиране: Виктория Георгиева (лека атлетика), Гергана Витанова (карате), Даниел Анков (лека атлетика), Детелин Далаклиев (бокс), Еми Атанасова (борба), Иван Димитров (таекуон-до), Петър Петров (карате), Рената Петкова (лека атлетика) и Тройка жени (акробатика) - Виолета Стефанова, Силвия Пачункова, Христина Цочева.

Освен почетната десетка бяха отличени спортисти и в други две категории, като и при тях нямаше класиране. Призове за "Най-перспективен млад състезател - деца - до 14 години" спечелиха Александър Стефанов (скокове на батут), Мартин Симеонов (гребане) и Валентин Митев (шахмат). Трима бяха отличени и в категорията "Най-перспективен млад състезател - младша възраст - до 18 години": Матилда Ангелова (лека атлетика), Ивет Горанова (карате) и Марк Томов (карате).

В раздел ученически игри с приз бяха удостоени 8 отбора участвали в държавни финали. Специална награда тази година получи атлетът от Спешъл Олимпикс - Йордан Богданов. Плевенчанинът се представи великолепно на Европейските летни игри - Антверпен 2014 за хора с интелектуални затруднения. В Белгия той бе част от българският тим (четворка) по боче, който спечели златен медал. Богданов се класира и 2 пъти на 4-то място - в индивидуалната надпревара и при смесените двойки.

За принос към плевенския спорт през 2014 г. награда имаше и за директора на Спортно училище "Георги Бенковски" (Плевен) Петър Георгиев. Отличени са още юбилярите Сашо Върбанов (футбол) на 75 г. и Цветан Антов (баскетбол) на 50 г., както и навършилите кръгли годишнини (70 години) - Павел Челестинов (футбол) и Димитър Паргов (председател на СКЛА „Спартак"-Плевен).

Добавено в: Петък, 12 Декември 2014 13:22