Начало ДРУГИ СПОРТОВЕ Национален турнир по табла ще спре в Плевен в средата на юли

PostHeaderIcon Национален турнир по табла ще спре в Плевен в средата на юли

В разгара на лятото, когато спортните събития в нашия град не са чак толкова много в Плевен ще гостува единственото по рода си турне по табла, организирано за четвърта поредна година от Пломари. На 16 юли плевенските любители на играта ще станат свидетели на кръг от националната верига по спортна табла. Турнирът обхваща над 30 български града, сред които Плевен, София, Пловдив, Сандански и много други, както и морските курорти Варна, Бургас, Приморско, Созопол и Несебър. Началната спирка на надпреварата е в София - този четвъртък, 27 юни.

В турнира по права табла може да участва всеки желаещ, аматьор или професионалист, който има навършени 18 години, а записването става на място преди състезанието, както и през Facebook приложението на адрес facebook.com/OuzoOfPlomari. Най-добрият табладжия от всеки град ще има шанса да участва в големия финал в София, който ще се състои на 19 септември 2013 г. Победителят ще спечели признанието за безспорен играч номер едно на табла, както и специална изненада от Пломари.