10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Баскетболният Спартак с очаквана загуба в Стара Загора

PostHeaderIcon Баскетболният Спартак с очаквана загуба в Стара Загора

Очаквана загуба претърпяха баскетболистите на Спартак Плевен при гостуването си в Стара Загора на Берое в среща от 26-ия кръг на НБЛ. Плевенчани се държаха сравнително равностойно само през първото полувреме, когато губеха само с шест точки, но в крайна сметка през втората част домакините наложиха волята си и спечелиха убедително със 104:70 (45:39). Това беше 21 поражение за момчетата на Цветан Антов, като те имат и 5 победи, което им отрежда незавидното предпоследното девето място. След успеха си Берое разделят шестата позиция заедно с тима на Черно море Порт (Варна). До края на сезона остава само още един кръг, като плевенските баскетболисти за първи път от доста време ще пропуснат финалните плейофи, за които се класират само първите осем тима.

Берое поведоха още в началото на мача, но през цялото първо полувреме изпитваха затруднения да се откъснат напред в резултата. На моменти преднината им ставаше двуцифрена, но плевенчани я сваляха на 4-5 точки. Така се стигна до 45:39 след 20 минути игра. Спартаковци използваха на няколко пъти силното си оръжие - стрелбата от тройката, като добри изяви на Димитър Маринчешки, и Веселин Георгиев оставиха на плевенчани шанс за обрат. След паузата обаче момчетата на Георги Младенов не се отпуснаха нито за миг, като продължиха да играят съсредоточено, като натрупаха двуцифрена преднина при 66:54.

Въпреки желанието на Маринчешки и Цветослав Острев, многото натрупани нарушения на сметката на Спартак и късата пейка, дадоха свобода на старозагорци и Холмс и Харт изведоха тима си до 74:60. В заключителните минути домакините увеличиха аванса си методично и съвсем заслужено се поздравиха с категорична победа със 104:70.

За плевенския Спартак най-резултатни с по 18 точки бяха Веселин Георгиев, който вкара цели 6 пъти тройки и Димитър Маринчешки, хванал и 12 борби. С 15 точки остана Денис Агре. Петима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив. С 30 точки най-резултатен бе Реджи Холмс, 18 добави Мичъл Картър, а с по 12 се отчетоха Уил Уокър и Борис Бакович.

Старозагорци спечелиха борбата под коша с 39-27 и въпреки, че Спартак вкара 10 тройки при успеваемост 43%, стрелбата на домакините общо от игра беше далеч по-добра - 59% срещу 42%. Те вкараха 54 срещу 26 точки под коша и бяха много точни от наказателната линия - 21/25, докато Спартак имаше 10/23. Берое извърши по-малко нарушения и грешки и логично спечели с голяма разлика.

В последния за сезона кръг Спартак ще се изправи пред собствена публика срещу ботевградския Балкан. Двубоят ще се състои на 20 април (събота) от 18.00 часа в зала "Балканстрой". Преди срещата крайната позиция на двата отбора е ясна и резултата няма да има никакво значение. Балкан ще завършат на трето място след края на редовния сезон, а Спартак ще приключат на деветото.

Източници: bgbasket.com, bball.bg

Добавено в: Сряда, 17 Април 2013 22:13