10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Баскетболният Спартак приключи сезона със загуба

PostHeaderIcon Баскетболният Спартак приключи сезона със загуба

Загуба с 81:103 претърпяха баскетболистите на Спартак в Плевен от пловдивския Академик Бултекс 99 в мач от 26-кръг на НБЛ, който бе и последен за плевенчани за този сезон. Оспорвана битка се получи само през първото полувреме. Тогава домакините имаха лек превес в резултата. Те спечелиха началните 10 минути с 29:20. Във втората четвърт по-добри бяха гостите, но спартаковци успяха да вземат преднина - 53:51 преди почивката.

След нея обаче пловдивския тим доминираше. Бързо обърна резултата в своя полза, която стана двуцифрена. Преди последната четвъртина Спартак изоставаше с 69:82. В нея не само не успя да проведе финален натиск, но и допусна разликата да нарасне още.
Най-резултатен в мача бе Димитър Димитров от Академик с 27 точки.

Съставът на Спартак: Николай Маринов - 15 точки, Милен Дудев 25, Константин Коев 12, Герасим Николов 11, Уладзимир Крисевич 6 (Георги Бързаков 8, Ивко Ивков 4, Цветан Тодоров).