10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак загуби в Бургас от Черноморец след слаба трета част

PostHeaderIcon Спартак загуби в Бургас от Черноморец след слаба трета част

Баскетболистите на Спартак Плевен претърпяха пета поредна загуба в НБЛ, след като днес при гостуването в Бургас на Черноморец паднаха с 69:83 (42:48). Плевенчани се държаха достойно до края на първото полувреме, но изпуснаха да направят нещо повече в мача след много слаба трета четвърт в която момчетата на Цветан Антов отстъпиха с 12:22. Двубоят от 25-ия кръг на националния шампионат започна много оспорвано и равностойно, като двата тима сменяха водачеството в резултата до самия край на първите 10 минути. Секунди преди сирената за финал на частта спартаковци изоставаха с 1 точка - 21:22, но с хубав изстрел от тройката на Веселин Георгиев плевенските баскетболисти дръпнаха напред с 24:22 след първата четвъртина.

Опитът на Боев и надмощието на Тайлър в зоната под коша изведоха Черноморец напред с 37:30 след 7 безответни точки в средата на втория период. Отговорът на Спартак не закъсня и Георгиев и Денис Агре не оставиха съперника да се откъсне напред и след 20 минути на таблото бе изписано - 42:48. Разликата в мача се натрупа след почивката, когато баскетболистите на Дечо Коешинов записаха серия от 14:4 и направиха преднината си двуцифрена. Спартак започна последната част по най-добрия начин - със серия от 10:0 дело на Димитър Маринчешки, Цветослав Острев и Денис Агре, която намали изоставането на тима на 64:68. Точно в този момент домакините се разиграха и след хубави атаки на  Тайлър, Славчев и Райков Черноморец подпечета успеха си с 83:69.

За плевенския Спартак най-успешни в стрелбата бяха Денис Агре и Веселин Георгиев с по 16 точки. Димитър Маринчешки се отчете с 15 точки и 9 борби. С 12 точки остана гардът Цветослав Острев. За победителите Джеймс Тайлър записа дабъл-дабъл от 25 точки и 15 борби, като заби и всичките 7 "чадъра" за отбора си. Богдан Боев се включи много силно с 24 точки от които 6 тройки.

След поредния си загубен мач Спартак остават на предпоследното девето място, където и ще завършат този сезон. Плевенчани имат 5 победи и 20 загуби, като зад тях са само младежките национали, които имат в актива си само един успех. В следващия 26-ти кръг спартаклии ще имат нов двубой като гост, този път в Стара Загора срещу Берое. Срещата ще се състои на 17 април (сряда) от 19.00 часа.

Източници: bball.bg, bgbasket.com

Добавено в: Сряда, 10 Април 2013 21:25