10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Четвърта поредна загуба за баскетболистите на Спартак

PostHeaderIcon Четвърта поредна загуба за баскетболистите на Спартак

Баскетболистите на Спартак Плевен допуснаха четвърта поредна загуба в НБЛ, след като днес паднаха при гостуването си в Ямбол на местния тим със 72:90 в среща от 24-ия кръг. След като на 20 март момчетата на Цветан Антов победиха младежкия национален тим, в последствие плевенчани бяха победени последователно от Рилски спортист и Левски в Плевен и от Черно море Порт (Варна) като гости. Домакините пък от своя страна прекъснаха своята негативна серия от четири поредни поражения. Спартаковци започнаха добре двубоя, като водени от неостаряващия Илия Станков успяха да поведат с 11:6. Това обаче само амбицира домакините, които съумяха да обърнат нещата в своя полза, като в края на първите 10 минути вече водеха с 16:13. С по-добра игра в защита Ямбол продължиха и през втората четвъртина да трупат своя аванс, като почивката дойде при комфортна преднина за тима на Иван Чолаков - 47:36.

След таймаута домакините продължиха да доминират на игрището, като след нови 7 точки в плюс през третата част не им оставаше нищо друго освен да доиграят спокойно мача за крайното 90:72. Така след тази среща Спартак имат 5 победи и 19 поражения в своя актив, което продължава да им отрежда незавидното девето място във временното класиране.

В двубоя с Ямбол много добър мач изигра лидерът на тима Илия Станков, който записа 21 точки, 6 борби, 5 асистенции и 3 откраднати топки. Димитър Маринчешки направи поредния си дабъл-дабъл - 20 точки и 13 борби. Гардът Цветослав Острев остана с 11 и 5 борби. За победителите най-резултатен с 20 точки бе Станислав Говедаров. 17 вкара Зоран Кашчелан, а 16 и 8 борби добави Неманя Милошевич.

Ямбол спечелиха борбата под коша с 4 разлика и имаха по-добър процент общо от игра - 51% срещу 37% на Спартак. Плевенчани вкараха осем тройки, но при успеваемост 27% след 30 опита. Ямболии отнеха повече топки от съперника си и го предизвикаха да извърши 16 грешки, докато те допуснаха 10.

В следващия 25 кръг плевенските баскетболисти отново ще трябва да пътуват, този път до Бургас, където ги чака битка с местния Черноморец. Срещата по програма трябва да се играе на 10 април (сряда) от 18.00 часа в зала "Бойчо Брънзов" в морския град.

Източници: bball.bg, bgbasket.com

Добавено в: Събота, 06 Април 2013 21:37