18-04-2018

76:89 (33:48)

10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак далеч от плейофите след загуба от Черно море Порт (Варна)

PostHeaderIcon Спартак далеч от плейофите след загуба от Черно море Порт (Варна)

Спартак Плевен почти изпусна влака за плейофите, след като днес падна във Варна от един от основните си конкуренти за осмото място в класирането Черно море Порт с 61:80 (23:39). Плевенчани останаха на цели четири точки зад "моряците" и само чудо в останалите четири кръга до края на редовния сезон в НБЛ би ги класирало за четвъртфиналите. Домакините започнаха много добре мача, като поведоха с 6:0 преди Александър Дяковски да прекъсне добрата серия с кош от средно разстояние. Добри атаки на Връчел и Цонков доведоха нещата до 12:2 за Черно море. Димитър Маринчешки и Илия Станков се разиграха и намалиха пасива на тима си на 6 точки, но тройка на Алексиев отново изведе моряците напред за 17:9 в края на частта.

Вторият период беше почти копие на първите 10 минути, като варненци след няколко успешни атаки доведоха нещата до 26:16. Гостите се опитваха да отговорят, но рядко намираха верните решения в атака. Агресивната защита на Черно море обаче им донесе и няколко нарушения, а Цветослав Острев и Станков бяха точни от линията за 23:32. След седем поредни точки за "моряците" на таблото вече беше изписано 39:23 след 20 минути игра. След почивката нещата на терена не се промениха особено, като Черно море продължиха да диктуват събитията. Варненци трупаха точка след точка, като разликата постепенно се увеличаваше и в края на третата част вече беше 21 точки - 37:58.

Чак в последните 10 минути плевенските баскетболисти решиха да играят и след 6 точки на Димитър Маринчешки резултата стана 43:58. Цонков и Илиев обаче отново вдигнаха разликата на 20 точки за домакините - 67:47. В този момент Веселин Георгиев от Спартак си изпусна нервите при един фаул и си изпроси техническо нарушение, като след него черноморци вече имаха предина от 24 точки. В края на двубоя усилията на Цветослав Острев стигнаха само до спадане на разликата до крайните 19 точки за 80:61 за Черно море Порт.

Варненци спечелиха борбата под коша категорично с 42 срещу 26. Освен това силното оръжие на гостите - стрелбата от тройката не вървеше - 5/29 (17%) и това съвсем наклони везните в полза на Черно море. За Спартак най-добър в срещата беше Цветослав Острев, който завърши със 17 точки, 14 добави Димитър Маринчешки, а с 13 приключи Веселин Георгиев. Шестима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, като най-резултатни с по 16 точки бяха Станислав Цонков и Асен Великов.

В следващия 24-ти кръг момчетата на Цветан Антов отново ще гостуват, този път на Ямбол, като мачът ще се играе на 6 април (събота) от 18.00 часа в зала "Диана". Във временното подреждане Ямбол са пети с 34 точки, а плевенските баскетболисти са девети с 28.

Източник: bball.bg

Добавено в: Петък, 29 Март 2013 22:33