10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак игра отлично, но загуби от Левски

PostHeaderIcon Спартак игра отлично, но загуби от Левски

Баскетболистите на Спартак Плевен бяха на крачка от постигането на изненадващ резултат при домакинството си на Левски (София) в среща от 22-ия кръг на НБЛ за мъже. Плевенчани изиграха един от най-силните си мачове от началото на сезона, като само липсата на малко късмет и издръжливост им попречи да се поздравят с успех над "сините". Все пак в последната четвъртина софиянци наложиха своята воля и спечелиха с 92:85 (47:41). След това поражение задачата на момчетата на Цветан Антов да се класират за финалните плейофи става доста по-сложна, като само неимоверни усилия от тяхна страна може да промени класирането им и в крайна сметка плевенските баскетболисти да успеят да се доберат до заветното осмо място даващо право за участие във финалните пресявки в шампионата.

Левски започнаха доста добре мача, като в средата на първата част вече водеха със 17:5 след няколко самостоятелни изяви на Пантич. Тук дойде времето на Веселин Георгиев, който с няколко тройки помогна на плевенския тим да стопи малко аванса на "сините" - 16:24. Втората четвъртина показа, че Спартак няма да се даде без бой и след много добра игра най-вече на Георгиев и Димитър Маринчешки подпомагани активно от Илия Станков, Цветослав Острев и Росен Софрониев разликата падна само на 3 точки - 36:39. В тези решителни моменти публиката се изнерви след няколко неадекватни решения на съдийската бригада, която отсъди 2-3 пресилени нарушения в полза на гостите. В самия край на полувремето Маринович и Пантич доведоха нещата до 47:41 за Левски след 20 минути игра.

След почивката баскетболистите на Тити Папазов се възползваха по най-добрия начин от няколко грешки допуснати от играчите на Спартак и отново Левски се откъсна напред в резултата - 64:55. Това изобщо не отчая домакините, като те отново се разиграха и свалиха преднината на софиянци до 4 точки - 63:67. В началото на последната четвърт опитният Илия Станков взе нещата в своите ръце и поведе тима си напред. При 72:74 за Левски настъпи и най-важния момент в мача. След неуспешна атака на гостите последва нападение за плевенчани, като Веселин Георгиев стреля от зоната за три точки, но за съжаление топката не влезе и Спартак пропусна да поведе.

В следващите минути до края тимът на Папазов издържа психически, а може би и физически, дръпна с 11 точки, като усилията на Спартак за последно връщане в двубоя не успяха и "сините" си тръгнаха за София с изключително труден успех със само седемточкова разлика - 92:85. Така след този двубой Левски продължават да са втори в класирането, като вече имат 18 победи и 4 загуби, а плевенчани са предпоследни с актив от 5 успеха и цели 17 поражения. Гостите спечелиха борбата под коша, като вкараха 46 от точките си в тази зона, а съперникът - 28.

За Спартак Димитър Маринчешки бе над всички с 27 точки и 13 борби, а 17 точки, от които 5 тройки, вкара Веселин Георгиев. 12 добави Росен Софрониев, а гардът Цветослав Острев завърши с 10 точки, 4 борби и 7 асистенции. Младен Пантич записа дабъл-дабъл от 27 точки и 11 борби за победителите, а Марко Маринович добави 26 точки (6 тройки).

В следващия 23-ти кръг Спартак Плевен ще пътуват до морската ни столица, където ще се изправят срещу Черно море Порт Варна. Срещата ще се състои на 29 март (петък) от 18.00 часа в зала "Конгресна" в Двореца на културата и спорта.

Източник: bball.bg

Добавено в: Събота, 23 Март 2013 22:42