10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Пета победа за баскетболистите на Спартак (+ВИДЕО)

PostHeaderIcon Пета победа за баскетболистите на Спартак (+ВИДЕО)

Спартак Плевен постигна пета победа през този сезон в Националната баскетболна лига за мъже. Днес момчетата на Цветан Антов спечелиха с 19 точки разлика - 93:74 срещу младежкия национален отбор на България в среща от 20-ия кръг. По този начин плевенчани успяха да прекъснат серията от осем поредни загуби в първенството. Последната победа на Спартак бе преди повече от два месеца, на 6 януари отново срещу сегашните си опоненти. Първата част бе доста равностойна, като нито един от двата отбора не успя да се откъсне в резултата. В края на първите 10 минути тройка на Веселин Георгиев доведе до аванс за домакините от 4 точки - 20:16. Спартаклии поддържаха малък аванс и през втората четвъртина, като в средата на частта младежите бяха само на 2 точки зад плевенските баскетболисти. След това обаче Спартак направиха серия от 7:0 и дръпнаха с 9 точки, като на почивката резултата беше 45:37.

След таймаута домакините продължиха да трупат още точки в повече, като успяха да спечелят и последните две части, а с това и мача с 93:74. През вторите 20 минути много добър синхрон помежду си демонстрира тандемът Веселин Георгиев - Димитър Маринчешки. Именно Георгиев беше най-добър на игрището, като отбеляза цели 9 тройки от 14 опита, а общо наниза 34 точки. Маринчешки се отличи с дабъл-дабъл - 28 точки и 11 борби, а до двойни показатели стигна и Денис Агре - 11 точки и 10 борби. За младежите по 17 точки отбелязаха Тенчо Тенчев и Алекс Симеонов, а Ангел Нацкин се отчете с 10 точки.

В сряда (20 март) предстои поредния 21-ви кръг в НБЛ, като Спартак за трети пореден път ще бъдат домакини. Сега плевенчани ще посрещнат в зала "Балканстрой" третият във временното класиране Рилски спортист (Самоков), като двубоят е насрочен за 18.00 часа.

Източници: bball.bg, bgbasket.com