101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Без изненада в мача на Спартак с Лукойл Академик

PostHeaderIcon Без изненада в мача на Спартак с Лукойл Академик

Новини - Баскетбол
Без изненада приключи днешния двубой на Спартак Плевен срещу шампионите от Лукойл Академик. Плевенчани закономерно отстъпиха на възпитаниците на Сашо Везенков със 70:93 (32:44) в мач от 19 кръг в НБЛ, като успяха да противодействат само във вторите 10 минути, когато резултатът беше в полза на плевенчани - 21:18. Шампионите спечелиха борбата под коша и вкараха близо два пъти повече точки в тази зона. Те имаха и много по-добра успеваемост общо от игра - 57 срещу 39% на плевенчани. "Студентите" си подадоха повече асистенции, отнеха повече топки и предизвикаха повече грешки на съперника си и съвсем логично победиха с разлика от 23 точки.

В началото срещата беше равностойна, като Спартак показаха много добра игра в защита. Обаче последва серия от 15:0 за "студентите", които поведоха с 26:11. В началото на втория период Маринов и Уоткинс дадоха солиден аванс на гостите от 20 точки - 35:15. Последва отпускане в редиците на шампионите, което бе наказано от Александър Дяковски и Росен Софрониев за 27:41. След две хубави атаки на Денис Агре и Цветослав Острев изоставането на плевенчани намаля на почивката на само 12 точки - 32:44.

След таймаута Харитопулос и Попович се разиграха и разликата отново набъбна на 20 точки. До края на мача "студентите" бяха по-настойчивия отбор и финалната сирена прозвуча при 93:70 в полза на Лукойл Академик. В заключителните минути няколко зрелищни отигравания на Павел Маринов от гостите и на Веселин Георгиев от Спартак обраха овациите на публиката.

За плевенчани отличен мач изигра гардът Александър Дяковски, който наниза 25 точки (от които 5 тройки), като добави и 5 борби и 3 асистенции. Денис Агре също беше много активен, като записа срещу името си 15 точки и 9 борби. С 10 и 5 борби в съблекалнята се прибра Росен Софрониев. За победителите най-резултатни с по 17 точки бяха Дарил Уоткинс и Димитриос Харитопулос, а по 15 добавиха Брандън Хийт и Павел Маринов.

В следващия кръг Спартак Плевен отново ще бъдат домакини, като на 16 март от 18.00 часа момчетата на Цветан Антов ще посрещнат в зала "Балканстрой" Младежкия национален тим на България до 20 години.

Източници: bgbasket.com, bball.bg

Добавено в: Събота, 09 Март 2013 22:38