10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак стигна до продължение, но загуби от Балкан в Ботевград

PostHeaderIcon Спартак стигна до продължение, но загуби от Балкан в Ботевград

Баскетболистите на Спартак изиграха един от най-стойностните си мачове през този сезон и бяха на косъм от изненадваща победа при гостуването си в Ботевград на Балкан. Плевенчани губеха 10 минути преди финала с цели 16 точки разлика, но с много себераздаване и мъжка игра обърнаха развоя на срещата и стигнаха до равенство 78:78 след края на редовното време. В продължението момчетата на Цветан Антов първи вкараха кош и поведоха с 80:78, но след това отбелязаха само една точка срещу 12 на Балкан и загубиха мача с 81:90, като по този начин не можаха да повторят успеха си от първия мач между двата тима на 15 декември в Плевен.

Иначе срещата вървеше с големи амплитуди в играта и на двата отбора. Домакините започнаха двубоя зле, като след добри атаки на Димитър Маринчешки и Росен Софрониев плевенчани взеха първата четвъртина с 20:15. Във втората част плевенските баскетболисти започнаха да грешат повече, като това беше използвано в пълна степен от ботевградчани, които обърнаха резултата и на полувремето имаха преднина от 11 точки - 40:29.

След паузата Балкан диктуваха играта, като в 24-та минута авансът им достигна до 20 точки при 55:35, след 30 минути игра водеха с 16 - 65:49. В последните пет минути на редовното време спартаковци започнаха бързо да топят разликата, като в края на два пъти се получиха равенства. Едното, когато оставаха 67 секунди - 75:75, а след това Йордан Бозов вкара две точки и наказателен за 78:75, но Маринчешки отбеляза поредната си тройка за равенството в края на 40-те минути - 78:78.

Страхотен мач за Спартак изигра Димитър Маринчешки. 22-годишното крило, което се оказа ненужно при селекцията на Балкан за този сезон, набута цели 32 точки на миналогодишния си клуб. Освен това овладя и 11 борби, с което направи дабъл-дабъл и постигна коефициент 39. Веселин Георгиев добави 13 точки, с 12 завърши Сашо Дяковски, а 10 вкара Росен Софрониев. Петима от Балкан приключиха мача с двуцифрен точков актив. Станимир Маринов отбеляза 19 точки, със 17 е Бошко Йовович, 16 вкара Йордан Бозов, който овладя и 8 борби, Владимир Панич наниза 15, а 13 добави Атила Сантош.

Така след края на второто завъртане в НБЛ за мъже Спартак заемат твърдо предпоследното 9-то място със скромния актив от 22 точки постигнат от 4 победи и 14 загуби. След тях са единствено младежките национали, които нямат нито един спечелен мач. Осми са Черноморец (Бургас) с 2 точки пред Спартак. Припомняме, че през следващата седмица предстоят финалите в турнира за Купата на България, като плевенските баскетболисти ще пропуснат надпреварата, тъй като ръководството на клуба отказа да участва в квалификационния бараж между 8-ия и 9-ия за класиране във финалната осмица, която ще спори за трофея във Варна.

Източник: botevgrad.com

Добавено в: Четвъртък, 21 Февруари 2013 22:21