10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак унизен в Плевен от Берое

PostHeaderIcon Спартак унизен в Плевен от Берое

Продължава неубедителното представяне напоследък на баскетболистите на Спартак Плевен. Днес в среща от 17-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже плевенчани бяха разбити в зала "Балканстрой" от Берое (Стара Загора) с цели 25 точки разлика - 78:103 (39:57). След като през седмицата плевенския баскетболен клуб отказа участие в турнира за Купата на България се очакваше играчите на отбора да се концентрират върху изявите си в първенството, но това не се случи. Момчетата на Цветан Антов изиграха един безличен мач, като дори гостите можеха да си тръгнат от Плевен с още по-голяма победа. Старозагорци взеха инициатива още от самото начало и по средата на първата част вече излязоха напред с 9 точки - 22:13, благодарение на силните изяви на чужденците Холмс и Уолкър.

Спартаковци се опитаха да намалят изоставането си, но така и не намериха верния път. До таймаута Берое наложи волята си по най-категоричния начин след серия от 10:0 на Холмс. Така двата тима се разделиха на почивката при резултат 57:39 в полза на гостите. След паузата по нищо не си пролича, че има желание в играчите на Спартак по някакъв начин да променят статуквото на терена. Беройци продължаваха да бъдат господари на игралното поле, като дори след тройка на Уолкър по средата на третата четвъртина те достигнаха и до най-голямата си преднина в мача - 28 точки.

До края на двубоя плевенчани се добраха само до няколко ефектни тройки, но това не беше достатъчно не само за успех в мача, но и за по-почетна загуба. В крайна сметка Берое съумя да запази своята преднина и се поздрави с крайната победа със 103:78. След този мач Спартак вече имат 13 поражения и само 4 победи, като окончателно се закотвиха на предпоследното 9-то място с актив от 21 точки. В следващия последен кръг от второто завъртане на НБЛ плевенските баскетболисти ще гостуват в Ботевград на Балкан, като двубоя ще с играе на 21 февруари (четвъртък) с начален час - 18.00.

В днешната среща с Берое най-резултатен за Спартак беше Веселин Георгиев с 18 точки и 5 борби. По 12 точки записаха Илия Станков и Росен Софрониев. Доста по-слаб мач от обикновено направи Димитър Маринчешки, който остана само с 11 точки. Плеймейкърът Цветослав Острев игра сравнително добре и приключи двубоя с 10 точки и 6 асистенции. За гостите американецът Реджи Холмс избухна с 30 точки и 5 борби. Уил Уолкър добави 17 и 7 асистенции.

Добавено в: Събота, 16 Февруари 2013 22:57