101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак загуби с девет точки разлика в Бургас

PostHeaderIcon Спартак загуби с девет точки разлика в Бургас

Новини - Баскетбол
Спартак Плевен загуби с девет точки разлика при гостуването си в Бургас на Черноморец в среща от 16-ия кръг на НБЛ за мъже. За пореден мач плевенчани бяха равностойни на своите съперници, но отново малко не им достигна, за да се поздравят с успех. В бургаската зала "Бойчо Брънзов" момчетата на Цветан Антов паднаха от домакините с 81:90 (41:47). Макар че, бургазлии водеха през по-голямата част от мача, Спартак имаха и своите шансове, но отново допуснаха поражение, като късата им резервна скамейка, като че ли за пореден двубой си казва думата. След равностойно начало на срещата домакините все пак съумяха да вземат аванс от 16:15, след добра игра на Тейлър и няколко успешни атаки на Коев и Ракович. За пореден мач Димитър Маринчешки игра много добре за плевенския тим, като успешно му партнираше ветеранът Илия Станков.

Така след няколко добри отигравания от тяхна страна Спартак обърна резултата до 20:18. 6 безответни точки за бургазлии доведоха нещата до 24:22 в края на първите 10 минути. До почивката солидната игра под коша на Тейлър и добрата игра на Ракович си казаха думата и Черноморец си осигури аванс от 6 точки - 47:41. След паузата Богдан Боев, Коев и Тейлър отново се развихриха и домакините дръпнаха с 10 точки - 51:41. Тройки на Маринчешки и Станков намалиха пасива на плевенчани, но бургазлии съумяваха да използват надмощието си в подкошието и добрите си стрелци по крилата и запазиха аванса си от 6 точки след края на частта - 65:59.

Последната четвъртина започна с две поредни тройки на Александър Дяковски и Маринчешки и на таблото светна равенство - 65:65. Домакините за пореден път обърнаха нещата в своя полза 79:73, след като Коев и Райков се възползваха по най-добрия начин от слабостите в отбраната на Спартак. Опитите на плевенските баскетболисти да измъкнат мача се провалиха и Черноморец записа втора поредна победа тази седмица, този път с 90:81.

Това беше 12-та загуба за момчетата на Цветан Антов, като те имат и 4 победи, което им отрежда предпоследното девето място в класирането с актив от 20 точки, като зад тях е само младежкия тим с 16 пункта. В срещата в Бургас най-резултатен за Спартак беше Димитър Маринчешки, който за пореден мач направи дабъл-дабъл от 24 точки и 10 борби, като показа добър процент при стрелбата си от игра - 67%. Капитанът Илия Станков добави 21 точки и 3 асистенции. Гардът Сашо Дяковски завърши двубоя с 14 точки и 4 паса. Джеймс Тейлър от Черноморец също завърши с двойни показатели - 26 точки и 19 борби. Константин Коев също се изяви доста добре и записа срещу името си 16 точки, 6 борби и 4 асистенции.

На 16 февруари (събота) предстои 17-ия кръг от първенството, като Спартак Плевен ще бъдат домакини на новаците от Берое (Стара Загора), като мачът ще се играе в зала "Балканстрой" от 18.00 часа.

Източник: bball.bg

Добавено в: Събота, 09 Февруари 2013 22:47