10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак се опита, но не можа да победи обезкръвения Ямбол

PostHeaderIcon Спартак се опита, но не можа да победи обезкръвения Ямбол

Спартак Плевен изиграха сравнително равностоен мач срещу тима на Ямбол, но независимо от факта, че гостите бяха без двама от основните си играчи, плевенчани не успяха да ги победят и загубиха с 4 точки - 69:73. Това бе първа победа на гостите след два поредни неуспеха в зала "Балканстрой". Ямбол пристигна в Плевен без лидера си и основен реализатор Мартин Дурчев, както и без най-опитния си баскетболист Юлиан Радионов, които лекуват контузии. Нямаше го и Брайън Ормън, останал вкъщи отново поради здравословен проблем. Независимо от тяхната липса гостите започнаха с мисълта за победа и само за няколко секунди Милошевич вече бе записал на сметката си 4 точки. Домакините се опитаха да изравнят, но Кашчелан с тройка вдигна аванса на Ямбол на 12:6. До края на първата част момчетата на Иван Чолаков запазиха преднината си - 20:14.

През вторите 10 минути Димитър Маринчешки и Илия Станков изведоха домакините до равенство - 26:26. Кашчелан обаче дирижираше умело играта на съотборниците си и отново Ямбол излезе напред с 30:26. Все пак Цветослав Острев, Станков и Денис Агре имаха добри изяви в тези минути и Спартак отново се добра до равенство - 35:35. Секунди преди паузата Александър Дяковски проби под коша и даде аванс на домакините от 37:35.

След паузата момчетата на Цветан Антов взеха преднина от 43:37. Серия от 6:0 за Ямбол и грешки на домакините позволиха на съперника да изравни - 46:46. Росен Софрониев и Дяковски не се предадоха и плевенчани отново се откъснаха с минимална разлика - 51:47. В този момент съдиите допуснаха няколко досадни грешки, които опънаха до краен предел нервите на зрителите в залата. Страстите се разгорещиха още повече, когато при фаул на Софрониев бе свирено техническо нарушение на резервите на Спартак. Това прати на линията Кашчелан, който показа хладнокръвие - 55:51 за селекцията на Чолаков.

През последната четвърт Спартак не намери верния път към успеха, а Ямбол показаха класа и поведоха с 66:58. До края плевенчани намалиха, но в най-важния момент най-доброто им оръжие стрелбата от далечно разстояние изневери и финалната сирена прозвуча при 73:69 в полза на гостите. Това бе 11-то поражение за плевенските баскетболисти, които имат и 4 победи, като с актив от 19 точки те все още заемат осмото място в класирането.

В днешния мач най-резултатен за Спартак беше Веселин Георгиев, който завърши с 18 точки и 2 борби. Бившият играч на Черно море реализира 4 от 8-те си опита за три точки. Пореден силен мач изигра и Димитър Маринчешки, който стигна до дабъл-дабъл от 13 точки и 13 борби. Сашо Дяковски приключи двубоя с 12 точки. От гостите изпъкна Зоран Кашчелан - 24 точки, 4 борби и 2 асистенции. Центърът Неманя Милошевич също бе на ниво и се прибра в съблекалнята с дабъл-дабъл - 21 точки и 14 борби, като при стрелбата си за две точки бе почти безупречен 8 от 10 или 80% успеваемост.

Следващата събота на плевенчани им предстои много важно гостуване на Черноморец в Бургас, като тимът от морето е само на точка зад Спартак. Срещата ще се играе на 9 февруари от 18.00 часа в зала "Бойчо Брънзов".

Източник: bball.bg

Добавено в: Събота, 02 Февруари 2013 23:02