10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Достойна загуба на баскетболистите на Спартак във Варна

PostHeaderIcon Достойна загуба на баскетболистите на Спартак във Варна

Спартак Плевен беше на косъм от изненадваща победа във Варна срещу тима на Черно море Порт в среща от 14-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Момчетата на Цветан Антов загубиха само с 3 точки разлика - 79:82 (24:36). Играта на нашите вървеше, като особено стрелбата им от далечно разстояние, която беше главната причина интригата в срещата да съществува до самия й край. Спартаковци отбелязаха цели 16 тройки, но слабата им игра под коша се оказа решаваща за победата на домакините. Това беше десето поражение за плевенските баскетболисти, като те имат и четири победи, което им отрежда осмото място във временното класиране с актив от 18 точки.

Домакините започнаха доста надъхано срещата, като след три поредни загуби в предишните кръгове, сега им трябваше задължителна победа. Първите минути на мача обаче показаха, че Спартак няма да се дадат лесно, като резултата вървеше точка за точка до 11:11. В края на първата част варненци записаха шест поредни точки и приключиха частта при 17:11. През втората четвъртина играчите на Спас Натов успяха да увеличат аванса си и на полувремето резултатът бе 36:24.

През третата част обаче плевенчани започнаха да топят разликата и след сирената тя бе само 3 точки в полза на "моряците" - 56:53. Заключителните 10 минути започнаха с тройка на Веселин Георгиев, който изравни резултата. Именно стрелбата от далечно разстояние бе силата на плевенчани, особено през второто полувреме, когато те вкараха общо 12 тройки. До края на мача баскетболистите на Спартак поддържаха сериозна интрига и на няколко пъти изравняваха, но все пак Черно море стигна до шестата си победа в шампионата.

Варненци спечелиха категорично борбата под коша с 43-24. Спартак традиционно разчиташе на стрелбата от далечно разстояние, като вкара 16 от 41 опита от тройката. Близо 2/3 от стрелбите на отбора от игра бяха именно отвъд дъгата. Домакините обаче имаха по-добър процент общо от игра - 46% срещу 42% и вкараха 18 от 22-та си наказателни удара.

Над всички за домакините бе Асен Великов, който завърши с 25 точки и 10 борби. Йоргос Галиотос също направи дабъл-дабъл - 10 точки и 16 борби. За плевенчани Димитър Маринчешки продължава да бъде най-опасния им играч в последните мачове, като вкара 30 точки и овладя 6 борби. С 16 се включи плеймейкърът Цветослав Острев, а 13 наниза ветеранът Илия Станков.

В следващия 15-ти кръг Спартак ще бъдат домакини на Ямбол, като двубоя е на 2 февруари (събота) от 18.00 часа в зала "Балканстрой". Традиционно трудните съперници от югоизточния град на България имат 21 точки, като заемат петото място в подреждането на НБЛ.

Добавено в: Събота, 26 Януари 2013 20:14