10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Слаба първа част провали Спартак срещу Левски

PostHeaderIcon Слаба първа част провали Спартак срещу Левски

Много слаба първа четвъртина провали усилията на Спартак Плевен за нещо повече при домакинството на Левски (София) в среща от 13-ия кръг на НБЛ за мъже. Гостите дръпнаха с цели 11 точки само за 10 минути игра и до края не изпуснаха комфортната си преднина за крайното 68:81 (27:39). Това бе девето поражение за плевенчани, като те имат и четири успеха, което им отрежда временното шесто място, но с мач повече от Берое и с два от Черно море Порт (Варна) и Черноморец. Привържениците на двата отбора създадоха невиждана атмосфера за двубоя, като това допълнително направи мача още по-интересен и интригуващ. Срещата обаче започна под диктовката на Левски, които набързо поведоха със седем точки разлика, а малко по-късно преднината им набъбна на десет, като до края на частта плевенските баскетболисти така и не можаха да намерят противодействие, което се отрази и на резултата - 11:22 за столичани след 10 минути игра.

През втората част Спартак бяха по-равностойни на своите съперници, но това не беше достатъчно за някакъв обрат, като на почивката домакините губеха с 12 точки разлика - 27:39. В минутите преди таймаута добра игра от домакините показаха Илия Станков и Денис Агре. След паузата момчетата на Цветан Антов на няколко пъти намаляваха своя пасив, като след добри отигравания на Цветослав Острев и Росен Софрониев разликата падна само на 7 точки - 38:45. До края на третата част Спартак допусна много брак в действията си, особено в нападение, което помогна на столичани да имат преднина в 30-ата минута от 62:43. Въпреки че плевенчани спечелиха последната четвъртина, стабилната разлика се запази и Левски взе очакваната победа с 81:68.

Ахилесовата пета за домакините в мача беше слабата стрелба от зоната за три точки, като плевенските баскетболисти вкараха само четири пъти от 27 опита от далечна дистанция. Левски спечели борбата под коша категорично, след като овладя 43 борби, а съперникът - 23. За Спартак капитанът Илия Станков отново бе най-добър на игрището, като вкара 15 точки и добави 3 борби и 3 асистенции. Много силно второ полувреме изигра Росен Софрониев, като само за 20 минути той отбеляза 14 точки. Центърът Денис Агре също игра на ниво и записа 12 точки и 6 борби.

За Левски над всички беше Димитър Ангелов, който завърши с 15 точки, 6 борби и 2 асистенции. Младият гард на сините Венцислав Петков също заслужи добри думи за представянето си и се отчете с 14 точки и 2 борби. Дабъл-дабъл за пореден мач записа Николай Върбанов - 12 точки и 10 борби.

В следващия 14-ти кръг Спартак Плевен ще гостуват във Варна на Черно море Порт, като двубоят е насрочен за 26 януари (събота) от 17.00 часа в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта в морския град.

Добавено в: Петък, 18 Януари 2013 22:28