101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак с очаквана загуба в Самоков

PostHeaderIcon Спартак с очаквана загуба в Самоков

Новини - Баскетбол
Очаквана загуба претърпяха баскетболистите на Спартак Плевен при гостуването си в Самоков на Рилски спортист в среща от 12-ия кръг на НБЛ за мъже. Плевенчани паднаха с 20 точки разлика 74:94 (31:51), като това бе осмо поражение за тях. Момчетата на Цветан Антов имат и 4 победи в своя актив. Двубоят започна с кош на Ваклинов за домакините, а Денис Агре върна двете точки след пробив. След това Рилски направи силна серия от 11 поредни точки и поведе с 13:4. Тройка на Росен Софрониев и успешен наказателен удар на Димитър Маринчешки намалиха пасива на спартаковци. Миркович и Дюпри се разиграха и самоковци поведоха с 18:10. Последваха две успешни атаки на нашите, като Илия Станков вкара тройка, а Софрониев намали аванса на Рилецо само на 3 точки - 18:15. До края на частта, обаче Рилски направиха разликата двуцифрена за 28:18.

Серия от 14:2 в полза на домакините направи преднината им цели 22 точки в средата на втория период. Грешките в отбора на Спартак зачестиха, а усилията на Станков и Агре не бяха достатъчни за обрат. Това позволи на самоковци да поддържат преднината си и да се оттеглят на почивка при 51:31. През второто полувреме плевенчани бяха по-равностойни на съперника си, но комфортния аванс на Рилски спортист така и не можа да бъде стопен. През третата четвъртина разликата падна под 17 точки, като Маринчешки, Цветослав Острев и Веселин Георгиев намериха верния път към коша на противника, но Смит и Захариев отново се представиха на ниво и самоковци приключиха частта при 77:58.

В последните 10 минути плевенчани все пак опитаха да направят обрат, но силите им стигнаха само да намалят разликата на 12 точки за момент - 65:77. Гуджино и Захариев обаче набързо охладиха ентусиазма на гостите и покачиха до 18 точки, а забивка на Дюпри отново даде аванс на Рилецо от 20 точки - 87:67. До края домакините успяха да задържат предимството си и записаха комфортна победа с 94:74.

Рилски спортист спечелиха категорично борбата под коша, като имаха 56 точки под коша срещу 22 на съперника. Именно това бе и зоната, където победителите имаха най-сериозно надмощие. Въпреки че Спартак вкара 13 тройки, Рилецо имаше по-добър процент общо от игра - 57% срещу 42%. И двата отбора бяха много слаби от наказателната линия - Рилски имаше успеваемост 45% (9/20), а Спартак - 53% (9/17).

За Спартак Плевен най-резултатен бе ветерана Илия Станков, който записа 16 точки, 6 борби и 4 асистенции. С 13 точки и 5 асистенции в съблекалнята се прибра Димитър Маринчешки. С 11 пункта остана Денис Агре. До дабъл-дабъл стигна гардът Цветослав Острев - 10 точки и 10 борби. За победителите с 24 точки бе Христо Захариев, който грабна и 6 борби. 21 точки добави Тери Смит, а с 18 плюс 7 борби и 6 асистенции се включи Бранко Миркович.

Следващата събота, 19 януари в среща от поредния 13-ти кръг Спартак Плевен ще домакинстват на Левски (София), като двубоят е насрочен за 18.00 часа в зала "Балканстрой".

Източници: bball.bg, bgbasket.com

Добавено в: Петък, 11 Януари 2013 22:26