10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак измъкна победата срещу младежите в последната четвърт

PostHeaderIcon Спартак измъкна победата срещу младежите в последната четвърт

Младежкият национален отбор на България беше на косъм от поднасянето на най-голямата сензация от началото на тазгодишното първенство в НБЛ за мъже, след като днес без малко да измъкне победата при гостуването в зала "Балканстрой" на Спартак Плевен. Все пак в последната четвърт на срещата плевенчани се взеха в ръце и след по-добра игра, особено на ветерана Илия Станков измъкнаха победата с 86:76 (38:38). Това бе четвърта победа от началото на сезона за момчетата на Цветан Антов, която ги остави на осмото място в подреждането с 15 точки, колкото имат и тимовете на Черно море Порт (Варна) и Берое, но варненци са с мач по-малко. Младежите започнаха много навито мача, като дори поведоха с 13:3 точки в петата минута на срещата.

До края на частта домакините успяха да наваксат изоставането си и след успешни атаки на Денис Агре и Димитър Маринчешки успяха да изравнят в края на четвъртината за 18:18. Нелепа контузия в тази част получи плевенският баскетболист Симеон Ценов, който усука глезена си и трябваше да му се оказва лекарска помощ. През вторите 10 минути младежите продължиха да играят много добре, като успяваха да повеждат в резултата на няколко пъти. Грешките в стана на плевенския тим се редуваха една след друга, което принуди треньора на Спартак да вкара в игра ветерана Илия Станков, който се опита да съживи играта на домакините, като в края на полувремето те отново се добраха до равенство -  38:38.

След почивката плевенските баскетболисти заиграха доста по-добре и водени от Илия Станков и Александър Дяковски дори поведоха с десетина точки разлика. Младежите, обаче не се предадоха и свалиха дистанцията до само 2 пункта пасив при 62:60. С кош на Деян Карамфилов малко повече от осем минути преди края младежите излязоха напред с 4 точки, но пък плевенчани отговориха със серия от 10:0 и се откъснаха с 6. В решителните моменти младежите отново успяха да изравнят, но най-добрия на терена Илия Станков отново се нагърби с отговорността и след много важни тройки в края на мача донесе успеха на своя отбор с 86:76.

Ветеранът Станков доминираше над всички на игрището, като записа 25 точки, 6 борби и 5 асистенции. 18 пункта и 4 асистенции добави Сашо Дяковски. С дабъл-дабъл от 15 точки и 10 борби завърши Денис Агре. За младежкия национален тим Алекс Симеонов бе най-резултатен с 14 точки и 4 борби. 13 записа Ангел Нацкин. С по 11 приключиха двубоя Велислав Гълъбов и Деян Карамфилов.

В следващия 12-ти кръг Спартак Плевен ще гостува на Рилски спортист, като мачът ще се играе на 11 януари (петък) от 18.00 часа в зала Арена Самоков.

Добавено в: Неделя, 06 Януари 2013 22:07