101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Очаквана загуба на Спартак от Лукойл Академик

PostHeaderIcon Очаквана загуба на Спартак от Лукойл Академик

Новини - Баскетбол
Плевенският баскетболен тим на Спартак допусна очаквана загуба от шампионите от Лукойл Академик със 75:91 в среща от десетия кръг на НБЛ за мъже играна в Плевен. С изключение на последната четвърт плевенчани бяха надиграни от гостите от Правец, които не допуснаха изненада и постигнаха своята девета победа в шампионата. За плевенските баскетболисти това беше седмо поражение, което най-вероятно ще ги остави на предпоследната позиция в края на 2012 година. Баскетболистите на Лукойл Академик започнаха много добре срещата, като поведоха с 6:0, след добри действия на Грийн и Уоткинс. Постепенно спартаклии настигнаха шампионите след успешни стрелби на Денис Агре, Сашо Дяковски и Росен Софрониев. След нови безответни 7 точки Лукойл отново дръпна за 23:18 в 10-ата минута на мача.

Във втората част преднината на гостите стигна и до 15 точки, но плевенчани я намалиха на 10 на почивката - 34:44. Третата четвъртина започна с размяна на точни стрелби от зоната за три точки, след като точни за Лукойл бяха Веселинов и Масамба, а за домакините - Веселин Георгиев и Дяковски. Грийн и Уоткинс станаха господари под коша и се справяха с атаките на Спартак, като по този начин направиха шампионите недостижими - 53:79. Двамата чужденци на Лукойл овладяха общо 20 борби, като почти толкова имаха всички баскетболисти на Спартак - 22.

През последните 10 минути последва отпускане в редиците на "студентите", като плевенчани се възползваха по най-добрия начин от това, като намалиха 26-точковия си пасив до само 16 в края на мача за крайното 75:91. От Спартак много добър мач направи Симеон Ценов, който бе най-резултатен с 16 точки, като добави и 3 асистенции. Александър Дяковски реализира 12 точки, а ветерана Илия Станков завърши с 11 пункта.

Американецът Девин Грийн изнесе силен мач за гостите и завърши с 25 точки, 8 борби и 4 асистенции. Много полезен бе и Дерил Уоткинс, който записа дабъл-дабъл - 19 точки и 12 борби. Бившият център на варненския Черно море Николай Колев също направи добро впечатление, като приключи също с добри показатели - 15 точки и 6 борби.

Следващият 11-ти кръг ще се състои в началото на следващата 2013 година, като на 6 януари (неделя) Спартак Плевен ще бъдат за трети пореден път домакини, като този път в зала "Балканстрой" ще гастролират баскетболистите на младежкия национален тим. Двубоят е предвиден за 18.00 часа.

Добавено в: Четвъртък, 20 Декември 2012 21:49