101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак срази палача на Лукойл след продължение

PostHeaderIcon Спартак срази палача на Лукойл след продължение

Новини - Баскетбол
Спартак Плевен постигна много трудна, но много стойностна победа като домакин на Балкан (Ботевград). Плевенските баскетболисти сразиха гостите си след продължение с 93:85 (в редовното време 78:78). Така момчетата на Цветан Антов за пореден път потвърдиха, че не трябва да бъдат подценявани от никого и особено на собствен терен са способни да победят всеки един от Националната баскетболна лига. Това беше трета победа за плевенчани от девет мача, като независимо от победата спартаковци продължават да са на девето място във временното класиране с 12 точки, колкото имат и тимовете на Берое и Черноморец, но нашите имат по-слаба точкова разлика от своите съперници. Супер мач за плевенския отбор направи гардът Цветослав Острев, който завърши с 26 точки и 5 борби. Той бе безупречен от средно разстояние - 7/10 и вкара всичките си 4 опита от наказателната линия.

Първата четвъртина премина под надмощието на гостите, коите взеха аванс от 13 точки благодарение на силните изяви на чужденците Петрович и Сантош. Маринчешки и Дяковски от домакините успяха да намалят след няколко успешни aтаки и постепенно разликата падна само на 8 за 20:28 за Балкан в края на частта. Балкан продължиха да водят до почивката, но непосредствено преди нея домакините се приближиха само на точка за 37:38.

След паузата Цветослав Острев и Димитър Маринчешки продължиха да тормозят защитата на Балкан и плевенчани поведоха с 44:41. Иван Лилов, обаче не бе казал тежката си дума и заедно с Бозов отново изведоха тима си напред - 57:55. Илия Станков и Маринчешки бяха точни за 61:58 в края на третия период. Равностойната игра продължи до самия край, а срещата логично влезе в продължение след 78:78 в редовното време. В последната част Петрович от гостите и Софрониев от Спартак излязоха за по 5 фаула. Някои много спорни съдийски отсъждания разгорещиха страстите в залата, въпреки това обаче плевенчани играха доста зряло, докато в лагера на гостите последваха няколко грешки.

В продължението Спартак вкара цели 10 от 15-те си точки от наказателната линия, след като Балкан извърши много нарушения в комбинация с грешки и пропуснати стрелби. Точно тук се развихри Цветослав Острев, който просто нямаше противодействие от гостуващия тим. Така Спартак заслужено изковаха своя успех в мача с 93:85.

Към перфектната игра на Острев за пореден мач Димитър Маринчешки показа, че е много добро ново попълненение, като записа 20 точки плюс 5 борби, а със 17 точки и 5 асистенции се отчете Александър Дяковски. За Балкан Йордан Бозов вкара 26 точки, а Иван Лилов добави 24. 12 вкара Урош Петрович, а с дабъл-дабъл от 12 точки и 11 борби завърши Атила Сантош.

В следващия, последен за тази година кръг Спартак Плевен ще посрещнат в зала "Балканстрой" шампионите от Лукойл Академик. Двубоят е предвиден за 20 декември (четвъртък) от 18.00 часа.

Добавено в: Събота, 15 Декември 2012 22:01