10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак не надскочи себе си и загуби в Стара Загора

PostHeaderIcon Спартак не надскочи себе си и загуби в Стара Загора

Баскетболистите на Спартак Плевен не успяха да надскочат себе си и загубиха гостуването си на Берое в Стара Загора с 64:86 (28:46). Момчетата на Цветан Антов не повториха добрата си игра от предния кръг срещу Черноморец и закономерно допуснаха поражение в срещата от 8-ия кръг на НБЛ за мъже срещу новаците в лигата. Това бе трета победа за домакините и шеста загуба за плевенчани. Двубоят бе равностоен в началото и двата отбора си размениха по няколко успешни атаки. Домакините взеха преднина от 5 точки благодарение на Реджи Холмс и Милен Димитров в средата на четвъртината. Добрата защита на Берое и пропуските на плевенските баскетболисти им позволиха да поведат с 24:15.

Заралии продължиха да водят и на почивката вече бяха напред с 18 точки - 46:28, като на практика си осигуриха успеха с добрата си игра. От Спартак Станков и Маринчешки се опитваха да тормозят противника, но усилията им не стигаха за обрат. След паузата Сергей Цветков и Реджи Холмс покачиха разликата в полза на Берое на 20 точки. Спартак не успяваше да намери верния завършек на атаките си и вкара само 11 точки срещу 18 за новака в Национална баскетболна лига. Плевенчани бяха забравили най-силното си оръжие вкъщи. В стрелбата си от зоната за три точки те успяха само 7 пъти от 36 опита.

През последните 10 минути спартаковци все пак се вдигнаха и опитаха да променят ситуацията, но баскетболистите на Берое имаха комфортна преднина и в края се поздравиха с победата - 86:64. Беройци имаха по-добър процент на стрелба в мача, като в подкошието отбелязаха 46 срещу 22 точки и оттам дойде тяхното предимство.

За плевенския тим отново най-силно игра Димитър Маринчешки, който завърши с дабъл-дабъл от 20 точки и 14 борби. Росен Софрониев се отчете с 13 точки, а 12 вкара Илия Станков, като добави и 4 борби. Сергей Цветков бе най-резултатен за успеха на Берое със 17 точки. Добре се включи Майкъл Харт, който завърши с 15 точки и 5 борби за 19 минути, а Реджи Холмс добави 14 точки.

В следващия 9-ти кръг на Спартак ще се наложи доста да се изпоти при домакинството си на Балкан (Ботевград). Гостите постигнаха сензацията на последния кръг, като спечелиха вкъщи срещу шампионите от Лукойл Академик. Този успех допълнително ще окрили Балкан и двубоят ще бъде доста интригуващ. Припомняме, че в тима от Ботевград вече се състезава и бившия играч на плевенчани Тодор Тодоров, като това ще бъде първи мач за него пред родната плевенска публика. Двубоят е насрочен за 15 декември (събота) от 18.00 часа в зала "Балканстрой".

Източници: bball.bg, bgbasket.com

Добавено в: Събота, 08 Декември 2012 21:58