18-04-2018

76:89 (33:48)

10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Читателите на Плевенспорт: Баскетболният Спартак ще завърши на 7-9 място в НБЛ

PostHeaderIcon Читателите на Плевенспорт: Баскетболният Спартак ще завърши на 7-9 място в НБЛ

Посетителите на Плевенспорт, които участваха в последната приключила анкета на нашия сайт са на мнение, че баскетболистите на Спартак ще приключат сезон 2012/2013 г. между 7-ма и 9-та позиция в крайното класиране. Този отговор са отбелязали 31.1% от гласувалите. Това може би е най-реалното класиране на плевенския тим, като се има предвид, както финансовото, така и спортно-техническото състояние на отбора. Този факт се потвърждава и в момента, като след изиграването на срещите от седмия кръг момчетата на Цветан Антов разделят 8-9 място заедно с тима на Берое (Стара Загора). Ако отбележим, че всички специалисти смятат, че младежкия национален тим е най-слабия в лигата, то в действителност едно класиране на Спартак между 7-то и 9-то място е постижимо и в рамките на нормалното. Ако пък отборът надскочи себе си, за което има напоследък някакви индикации, и завърши над 7-ма позиция, то това ще бъде една от приятните изненади на първенството.

Именно в тази изненада вярват цели 23.3% от читателите на Плевенспорт, които са отговорили в нашата анкета с "Ще завърши в средата на класирането." Има и не малко оптимисти, които смятат, че плевенчани ще станат сензацията на тазгодишната НБЛ, като 16.7% са отговорили, че тима ще стане шампион. Това за момента е меко казано несериозно и доста фенски, а и първите мачове на тима доказват този факт.

За най-голямо съжаление 11.1% от гласувалите в анкетата мислят, че Спартак няма да издържи финасово и ще фалира, като няма да завърши шампионата. Равен брой от участниците в нашето допитване - по 8.9% са на мнение, че плевенските баскетболисти ще се борят за медали или ще завършат на последна позиция. Пълните резултати от анкетата на Плевенспорт може да видите тук...

Припомняме, че тази събота от 18.00 часа на Спартак предстои много важно гостуване в Стара Загора, където нашите баскетболисти ще срещнат в пряк двубой за по-предно класиране тима на домакините от Берое. Плевенспорт желае на момчетата на Цецо Антов успех в този мач, както и в цялото първенство!

Добавено в: Петък, 07 Декември 2012 18:17