18-04-2018

76:89 (33:48)

10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ С далечна стрелба Спартак обърна Черноморец за втора победа този сезон

PostHeaderIcon С далечна стрелба Спартак обърна Черноморец за втора победа този сезон

Баскетболистите на Спартак Плевен обърнаха гостуващия Черноморец за втора победа през този сезон с 84:80 (33:41) в среща от 7-ия кръг на НБЛ за мъже. През първите три части спартаковци отстъпваха, но с успешна стрелба от зоната за три точки успяха да направят обрат и в крайна сметка да се поздравят с първа домакинска победа от началото на новия сезон. Така плевенчани имат вече 9 точки в своя актив от 2 победи и 5 загуби и се изравниха на 8-то място с Берое (Стара Загора). Много добър мач за Спартак изиграха центърът Димитър Маринчешки, който записа цели 24 точки и 6 борби, а неостаряващия Илия Станков добави 18 точки и също 6 добри отигравания под коша за успеха на плевенския клуб.

Домакините започнаха добре, но серия от 12:0 даде предимство на бургазлии и това им помогна да вземат първата част с 21:10. До почивката момчетата на Цветан Антов се опитаха да намалят пасива си, но гостите използваха надмощието си в подкошието и паузата дойде при резултат 41:33 за Черноморец.

След антракта започна канонадата от точни удари на Спартак от далечно разстояние, което създаде суматоха в редиците на бургаския тим. След точни изстрели на Станков и Георгиев плевенчани намалиха пасива си на 57:62 10 минути преди финалната сирена. Момчетата на Цецо Антов продължиха с добрите си отигравания и в началото на последната четвърт поведоха. По средата й резултатът бе равен, но последва серия от 8:0 за домакините, която се оказа и решаваща. Малко преди края бургазлии свалиха до 2 точки своя пасив, но за повече просто нямаше време и в последната секунда Димитър Маринчешки отбеляза два наказателни удара, за да фиксира крайният резултат - 84:80.

Освен Маринчешки и Станков и другите баскетболисти на Спартак бяха на ниво. Гардът Цветослав Острев също игра много добре, като наниза 13 точки и записа 9 асистенции. Росен Софрониев също допринесе с 14 пункта и 4 борби. За гостите от Бургаc Богдан Боев вкара 20 и хвана 9 борби. 15 и 6 борби записа Константин Коев.

На 8 декември (събота) от 18.00 часа на плевенския Спартак предстои важно гостуване в Стара Загора на Берое в битка за осмата позиция в подреждането. При добро развитие на двубоя между Черноморец и Рилски спортист при победа срещу заралии плевенчани могат да се доближат и до 7-то място в таблицата.

Добавено в: Събота, 01 Декември 2012 22:49