101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Пак голяма загуба за баскетболния Спартак

PostHeaderIcon Пак голяма загуба за баскетболния Спартак

Новини - Баскетбол
Пета загуба записаха баскетболистите на Спартак Плевен в среща от 6-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. След като в предния си двубой плевенчани бяха победени у дома от Черно море Порт (Варна) със 17 точки разлика, днес при гостуването си в Ямбол момчетата на Цветан Антов бяха сразени с цели 24 пункта в повече - 68:92 (28:55). Така плевенските баскетболисти продължават да са най-слабия мъжки отбор в лигата, като заемат деветото място с актив от 7 точки. Зад тях са само младежките национали без спечелена среща и само с 6 точки. Първата четвърт на срещата с Ямбол премина сравнително равностойно, като домакините успяха да излязат напред със седем точки - 24:17 благодарение на по-концентрираната си игра в завършващата фаза на атаките си.

През втората четвъртина Спартак просто рухна и това позволи на ямболии да станат пълни господари на игрището, като след серия от 22:2 разликата набъбна до 27 точки, като тя се запази и до почивката за 55:28 в полза на баскетболистите на Иван Чолаков. През второто полувреме двамата старши-треньори дадоха шанс на всичките си играчи да покажат възможностите си на терена, но това по никакъв начин не се отрази на резултата. Ямбол продължаваше да играе по-добре и дочака спокойно последния съдийски сигнал, който узакони и категоричната победа - 92:68.

За Спартак Плевен дабъл-дабъл записа Димитър Маринчешки, който приключи с 22 точки и 11 борби. Росен Софрониев продължава да потвърждава добрата си форма като добави 18 точки, Цветослав Острев се отчете с 9, а Симеон Ценов - с 8 пункта. За домакините най-полезен беше Браян Ормън с дабъл-дабъл от 14 точки и 11 борби, Стойо Чолаков и Станислав Говедаров записаха на сметките си по 12 пункта, Мартин Дурчев отбеляза 10 точки, а новото попълнение на ямболии Неманя Милошевич остави добри впечатления с 10 точки и 5 борби.

В следващия 7-ми кръг плевенския баскетболен клуб ще трябва да се доказва пред собствена публика, като ще посрещне петия Черноморец. Двубоят е насрочен за 1 декември (събота) от 18.00 часа в зала "Балканстрой".

Добавено в: Събота, 24 Ноември 2012 21:29