10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Втора домакинска загуба за баскетболистите на Спартак

PostHeaderIcon Втора домакинска загуба за баскетболистите на Спартак

Баскетболният Спартак допусна втора домакинска загуба от началото на сезона. В среща от 5-ия кръг плевенчани загубиха в зала "Балканстрой" от Черно море Порт (Варна) с 81:98 (40:44). След това поражение момчетата на Цветан Антов се закотвиха на предпоследното девето място с 6 точки, като изпреварват само младежкия национален тим, които са последни без спечелен мач. Началото на мача беше повече от обещаващо за тима на Спартак. В първите няколко минути плевенските баскетболисти бяха като истински фурии на игрището и вкараха цели 13 безответни точки за 13:0. До края на първата част варненци се окопитиха и успяха да стопят малко от преднината на домакините, като четвъртината завърши с 9 точки аванс за Спартак - 22:13.

През втората десетка гостите продължиха да бъдат по-активни и започнаха малко по малко да се връщат в мача. Преди почивката Черно море също вкараха 13 точки срещу 0 за противника, като по този начин излязоха с 4 в повече преди таймаута - 40:44. През тази втора четвъртина някои от решенията на съдийската тройка бяха доста спорни, което изнерви атмосферата в залата.

През второ полувреме моряците продължиха с активната защита и увеличиха преднината си, а спартаковци не намираха противодейстие. Така преди финалната част варненци водеха вече с комфортните 14 точки. Авансът на гостите се запази и през последните 10 минути и така отборът на Черно море стигна до победата с 98:81. Варненските баскетболисти спечелиха мача най-вече под коша, където вкараха цели 50 точки срещу 36 за Спартак, а към това добавиха и много добра успеваемост от тройката - 63%.

Плевенчани допуснаха и доста брак в действията си, като направиха 22 грешки, докато варненци завършиха с 13. За Спартак най-резултатен с 22 точки бе Илия Станков. 14 точки плюс 17 борби записа новото попълнение Денис Агре, а 11 наниза Росен Софрониев. Асен Великов изигра много силен мач за победителите и записа 23 точки, 10 асистенции и 5 борби. Георгиос Галиотис също добави дабъл-дабъл от 18 точки и 11 борби, а 13 вкара Милчо Борисов.

В следващия 6-ти кръг Спартак Плевен ще имат много трудно гостуване на традиционно неудобния за тях противник Ямбол. Двубоят е насрочен за 24 ноември (събота) от 18.00 часа в зала "Диана".

Добавено в: Събота, 17 Ноември 2012 22:24