10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак разгромени в София от Левски

PostHeaderIcon Спартак разгромени в София от Левски

Спартак Плевен бяха разгромени при гостуването си в София на Левски с цели 46 точки разлика - 52:98 (30:49). Двубоят бе от четвъртия кръг на НБЛ за мъже, като домакините посрещнаха плевенчани в зала "Армеец 2". Това бе трето поражение за момчетата на Цветан Антов, като те имат и една победа в своя актив. Първата част на срещата се разви така, че изобщо не предвещаваше, че "сините" ще спечелят с такава огромна разлика в края. Столичани поведоха убедително в началото на мача с 10:2, но с добри отигравания на Росен Софрониев и Денис Агре плевенчани се върнаха в срещата и първата четвъртина завърши само с 2 точки в повече за Левски - 19:17.

От тук нататък баскетболистите на Тити Папазов бяха пълновластни господари на игрището и трупаха точка след точка и увеличаваха с всяка изминала минута разликата в резултата. Още на полувремето Левски вече водеха с 19 точки - 49:30. След подновяването на играта темпото се запази, съответно и преднината на „сините” продължи да расте. След 30 минути игра те вече водеха с 37 точки, а до края отборите просто доиграха мача за протокола.

Левски доминираше в борбата под коша, като след края имаше с 16 борби в повече от Спартак, като столичните баскетболисти реализираха 70 от точките си именно под коша. "Сините" си подадоха успешно 28 пъти срещу 10 на съперника. Двата тима показаха много ниска успеваемост от наказателната линия - 2/9 за Левски и 8/18 за Спартак.

За плевенчани Росен Софрониев вкара 14 точки, 13 добави Симеон Ценов, като спечели и 6 борби, а с 11 пункта завърши Цветослав Острев. Шестима баскетболисти на Левски завършиха с двуцифрен актив. Много силен мач изигра Николай Върбанов, който записа дабъл-дабъл от 22 точки и 10 борби. Марко Маринович добави 16 и 6 асистенции, а с 13 плюс 9 борби се отчете Димитър Ангелов.

След тази загуба Спартак Плевен вече са предпоследни в класирането с 5 точки, като зад тях са само баскетболистите от Младежкия национален тим до 20 години, които нямат победа до сега. В следващия кръг плевенчани ще играят като домакини срещу Черно море Порт Варна, като двубоя е на 17 ноември (събота) от 18.00 часа в зала "Балканстрой".

Източник: bgbasket.com

Добавено в: Събота, 10 Ноември 2012 21:22