НБЛ (мъже)

10-04-2018

Академик София : Спартак

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Баскетболистите на Спартак с драматична загуба срещу Рилски спортист

PostHeaderIcon Баскетболистите на Спартак с драматична загуба срещу Рилски спортист

Новини - Баскетбол
След като водеха през по-голямата част от двубоя баскетболистите на Спартак Плевен допуснаха драматична загуба в края при домакинството си на Рилски спортист с 80:84 (46:41). В среща от третия кръг на НБЛ за мъже плевенчани не успяха да продължат успехите си срещу Рилецо в домакинствата си, като момчетата на Цветан Антов нямаха загуба от самоковци от края на 2010 г. насам. В крайна сметка гостите се възползваха по-добре от възможностите си и регистрираха първи успех във вътрешното първенство за сезона, като имат и две загуби. Със същия актив са и плевенчани. Баскетболистите на Рилски спортист започнаха по-добре срещата и успяха да излязат за кратко напред в резултата, но добрата игра на Симеон Ценов и Росен Софрониев в последните минути на първата четвърт, даде възможност на плевенчани да поемат лидерството - 25:24.

До края на втората четвърт звездите на Рилски Дюпри и Смит бяха неудържими, но въпреки техните усилия, играчите на Спартак не се предадоха и дори успяха да увеличат преднината си за 46:41 на почивката. В средата на третата част самоковци изравниха резултата, а след 30 минути водеха с 2 точки - 60:62. През тази част играта се изнерви, като голяма роля за това имаше и съдийската тройка, която имаше няколко доста спорни отсъждания, като по-сериозни претенции към реферите изявиха от щаба на домакините.

Пет минути преди края на мача резултатът бе 71:71, а след последвала размяна на кошове и три смени на водачеството се стигна до 81:80 в полза на Рилски минута преди края. Последва успешен наказателен удар на Миркович и грешна стрелба на Дяковски, след която преднината на Рилецо стана 4 точки, а до края Спартак нямаше време, а и сили за обрат. В тази част в знак на протест феновете на домакините вбесени от реферските отсъждания започнаха да напускат залата още преди края на двубоя.

Александър Дяковски бе лидерът на плевенчани в този мач като отбеляза 15 точки и добави и 8 асистенции, Симеон Ценов и Илия Станков вкараха по 14 и 13 точки, а Веселин Георгиев се записа с 11 точки. Тери Смит бе най-резултатен за гостите с 22 точки, Бракстън Дюпри записа на сметката си 16 пункта и 9 борби, а Христо Захариев и Бранко Миркович допринесоха за успеха на своя тим с по 15 и 13 точки.

Независимо от поражението плевенския баскетболен отбор не можа да бъде изпреварен от Рилски спортист, като плевенчани заемат 7-ото място с 4 точки, колкото имат и самоковци, но спартаклии са с по-добра точкова разлика. В следващия четвърти кръг на Спартак Плевен предстои тежко гостуване на Левски в София. Двубоят ще се състои на 10 ноември (събота) от 18.00 часа в зала Армеец 2.

Добавено в: Събота, 03 Ноември 2012 21:50