18-04-2018

76:89 (33:48)

10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Баскетболистите на Спартак пречупиха младежите през втората част за първа победа в НБЛ

PostHeaderIcon Баскетболистите на Спартак пречупиха младежите през втората част за първа победа в НБЛ

Баскетболистите на Спартак Плевен записаха първата си победа в Национална баскетболна лига. В столичната зала “Триадица” плевенчани се наложиха над младежкия национален отбор със 71:61 (37:37). Много силен мач за плевенчани изигра новото попълнение в състава центърът Денис Агре, който записа дабъл-дабъл - 22 точки и 13 борби. Капитанът Илия Станков също се представи много добре и добави 14 точки и 5 борби. С 13 точки завърши плеймейкъра Цветослав Острев. За младежите най-резултатен бе Тенчо Тенчев, който вкара 12 точки. Алекс Симеонов завърши с дабъл-дабъл - 10 точки и 11 борби.

В началото на срещата младежките национали дръпнаха напред в резултата след силна игра на Велислав Гълъбов и Тенчо Тенчев. Центърът на плевенчани Денис Агре, който набута 8 точки за 10 минути, и добрата стрелба на Росен Софрониев и Цветослав Острев от зоната за три точки донесоха равенството в края на частта - 18:18.

През вторите десет минути двата отбора си смениха водачеството на няколко пъти, като по средата на четвъртината момчетата на Любо Минчев отново излязоха напред с четири точки, след успешни атаки на Алекс Симеонов и Деян Карамфилов. Опитът на плевенските баскетболисти си каза думата и те отново успяха да изравнят, след успeшни отигравания на Агре, Острев и Станков. Двата тима се оттеглиха на почивка при равен резултат - 37:37.

След паузата дошлият от Левски Денис Агре продължи с невероятното си представяне и три минути след подновяването на играта фиксира своя дабъл-дабъл - 16 точки и 11 борби. Алекс Симеонов игра силно за домакините и вкара няколко важни коша, но това не бе достатъчно и третата четвъртина завърши при резултат 53:45 за възпитаниците на Цветан Антов.

В минутите до края баскетболистите на Спартак съумяха да натрупат още преднина и да запишат първа победа в Национална баскетболна лига със 71:61. В следващия кръг Спартак Плевен ще домакинства на Рилски спортист (Самоков) на 3 ноември (събота) от 18.00 часа в зала "Балканстрой".

Добавено в: Събота, 27 Октомври 2012 22:05