18-04-2018

76:89 (33:48)

10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Резонна загуба за баскетболистите на Спартак срещу Лукойл Академик

PostHeaderIcon Резонна загуба за баскетболистите на Спартак срещу Лукойл Академик

Баскетболистите на Спартак Плевен започнаха с очаквана загуба новия сезон в НБЛ. В Правец плевенчани загубиха със 74:100 (30:49) от шампионите Лукойл Академик. Двубоят премина под диктовката на "студентите", като през цялата среща те имаха комфортна преднина, която запазиха и дори увеличиха през последната четвърт до 26 точки разлика в края. Момчетата на Цецо Антов направиха всичко, което беше по силите им, но не можаха да надскочат себе си и логично загубиха от силения си съперник. Независимо, че Лукойл натрупа двадесетина точки преднина през първото полувреме, плевенчани не се предадоха и намалиха разликата на 14 след силна трета част.

До края обаче баскетболистите на Марин Докузовски бяха непоколебими и сложиха точка на спора. Стилът на игра на двата отбора бе коренно различен и това се доказва от фактите, че Лукойл Академик има 64 точки под коша срещу 16 на съперника, което говори за господство на домакините в подкошието. Спартаковци успяха да отбележат 11 тройки от 28 опита, което прави 39% успеваемост.

Като цяло Лукойл бе по-стабилният отбор с повече добри отигравания и по-малко грешки от плевенчани, както и цели 15 отнети топки срещу 3 за Спартак.
За плевенския тим добър дебют направи Димитър Маринчешки, който вкара 12 точки. Също по толкова добавиха и ветеранът Илия Станков и Росен Софрониев. Цветослав Острев и Денис Агре се записаха с по 9 точки, като центърът добави и 10 борби към актива си. За победителите Дарил Уоткинс властваше под коша и записа 24 точки и 7 борби. 14 вкара Мохамед Абукар, а с 13 и 7 асистенции завърши Брандън Хийт.

В следващия втори кръг Спартак Плевен ще бъде гост на Младежкия национален тим до 20 години, като плевенчани ще имат възможност да запишат първата си победа за сезона. Двубоят е на 27 октомври (събота) от 18.00 часа в зала "Триадица" в София.

Добавено в: Събота, 20 Октомври 2012 19:57