10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Втори успех за плевенския Спартак срещу Спартак МВР

PostHeaderIcon Втори успех за плевенския Спартак срещу Спартак МВР

Плевенският баскетболен Спартак записа за по-малко от едно денонощие втора победа в спарингите срещу едноименния софийски тим. Днес по обяд момчетата на Цветан Антов отново спечелиха срещу Casino Capitol Спартак МВР, този път с 87:73 (36:37). Така след четири изиграни мача плевенчани имат в актива си 3 победи и една загуба, което е повече от обнадеждаващо начало на предсезонната подготовка. В днешния двубой за столичани участие не взе тяхната звезда Васил Евтимов, а за Спартак - Илия Станков.

За плевенския тим втори пореден силен мач направи Симеон Ценов, който бе над всички със своите 22 точки, а новото попълнение на Спартак Димитър Маринчешки записа 15 точки, към които добави и 3 чадъра.

Както и вчера срещата трябваше да премине през обрат в резултата, за да се стигне до крайната победа за Спартак. След началния сигнал столичани заиграха много организирано, като наложиха превъзходство в двете фаза на играта, като в края на първата част те водеха с цели 11 точки - 26:15.

През втория период домакините от Спартак се разиграха и намалиха изоставането си само на точка на почивката - 36:37. След паузата баскетболистите на Цветан Антов продължиха с добрата си игра и след успешни атаки на Софрониев, Ценов и Маринчешки успяха да излязат напред - 69:50.

В последните десет минути ситуация на терена не се промени и плевенския Спартак записа хубава победа с 87:73. За домакините отново в игра влезе дошлият от Канада Теодор Точев.

Добавено в: Петък, 28 Септември 2012 14:06