НБЛ (мъже)

10-04-2018

Академик София : Спартак

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ След добра игра Спартак спечели втората контрола срещу Черно море (+СНИМКИ)

PostHeaderIcon След добра игра Спартак спечели втората контрола срещу Черно море (+СНИМКИ)

Новини - Баскетбол
Спартак Плевен взе реванш срещу Черно море Порт Варна във втората контролна среща между двата отбора. Днес момчетата на Цецо Антов играха много добре и заслужено спечелиха мача с 81:76 (42:40). През по-голямата част от двубоя плевенските баскетболисти водиха в резултата и показаха, че независимо от факта, че бяха напуснати от двама свои играчи, а именно Тодор Тодоров и Станислав Славайков, те имат потенциал да се борят успешно с водещите тимове в НБЛ. Въпреки ранния час на провеждане на мача - 11.00, Спартак излязоха доста мотивирани и изиграха стойностен двубой, като почти през цялото време поддържаха разлика от 4-5 точки, която успяха да запазят до самия край.

Още след началния сигнал Спартак взе инициативата и макар че гостите противодействаха успешно, все пак плевенчани затвориха първата част с преднина от 3 точки - 23:20. През вторите 10 минути играта се водеше кош за кош, като и след нейния финал Спартак продължаваха да имат преднина, която преди почивката беше 2 точки - 42:40.

В началото на третата част плевенските баскетболисти натиснаха още повече своите гости, като с няколко тройки дори поведоха с двуцифрена разлика. "Моряците" все пак успяха в края на частта да върнат няколко точки, но спартаклии имаха хубава преднина от 67:60 след изтичането на 30 минути от началото на мача.

В последната четвърт Спартак като че ли решиха, че са си свършили работата и намалиха оборотите, което мигновенно беше използвано от Черно море, които не само, че изравниха, но и дори поведоха с няколко точки. Може би този частичен обрат се дължеше и на факта, че Антов пусна в игра няколко от по-младите момчета в отбора. В края на мача, обаче всичко си дойде на мястото, като с няколко хубави атаки плевенчани отново поведоха и в края измъкнаха победата с 81:76.

Припомняме, че в петък в първата контролна среща между двата тима победа, също с 5 точки разлика, спечелиха гостите от Варна - 101:106. Интересен е факта, че в двата мача, както домакините от Спартак, така и гостите от Черно море са отбелязали общо по 182 точки, което наистина говори за равностойния характер на срещите.

През следващата седмица на момчетата на Цветан Антов им предстоят нови два контролни мача, този път срещу състезаващия се в по-долната "А" група тим на Casino Capitol Спартак МВР. Срещите са на 27 и 28 септември (четвъртък и петък) отново в зала "Балканстрой" в нашия град.

Добавено в: Събота, 22 Септември 2012 13:52