18-04-2018

76:89 (33:48)

10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Минимална загуба за баскетболния Спартак в първата контрола за сезона

PostHeaderIcon Минимална загуба за баскетболния Спартак в първата контрола за сезона

Баскетболистите на Спартак Плевен загубиха минимално първият си контролен мач преди началото на новия сезон в НБЛ. Плевенчани паднаха в зала "Балканстрой" от Черно море Порт (Варна) със 101:106 (50:55). Двата отбора играха доста разкрепостено и заложиха повече на атакуващите действия, отколкото на защитата, като това се отрази и на резултатността в мача. Гостите водеха почти през целия мач, но разликата бе минимална. В крайна сметка резултатът е 106:101 в полза на "моряците", а отборите ще изиграят още една приятелска среща в събота от 11.00 часа, отново в Плевен.

Черно море поведоха със 7-8 точки в началото на срещата, но домакините бързо намалиха разликата и изоставаха само с 3 след първата четвърт - 24:27. Скоростната игра, както и високата резултатност, се запазиха до почивката и това доведе до 50:55 след 20 минути на терена. На моменти в края на третата част плевенчани взеха водачеството, но и след нея гостите водеха - 80:83.

През последната четвъртина варненци успяха да удържат натиска на Спартак, като запазиха и своя минимален аванс в резултата за крайното 101:106. За плевенчани много силен мач изигра плеймейкъра Александър Дяковски, който записа 30 точки, а Росен Софрониев добави 18. За гостите Милчо Борисов завърши с 25.

Добавено в: Петък, 21 Септември 2012 20:03