10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Берое громи Спартак с 30 точки

PostHeaderIcon Берое громи Спартак с 30 точки

85:115 падна Спартак (Плевен) като гост на Берое (Стара Загора) в мач с от 19-ия кръг на Националната баскетболна лига. Селекцията на Александър Дяковски въобще не успя да се противопостави с изключение на отделни периоди. Единият от тях продължи до средата на първата част, когато дори и да изоставаха минимално, гостите поддържаха интригата. Същото се повтори и в началото на втората четвърт и разликата почти изчезна - 32:29 за Берое. В следващите минути обаче спартаковци бяха ялови в атака и полувремето приключи 60:38.

След почивката стана още по-тежко. В 26-ата минута съотношението надхвърли 30 т. - 81:50. В последната част домакините продължиха на педали. Преднината им постоянно растеше. В 37-ата минута беше най-голяма - 39 т. за 111:72.
Това бе третото поражение за плевенския тим от този съперник през настоящия сезон.

Съставът на Спартак: Николай Маринов - 19 точки, Милен Дудев - 8, Константин Коев - 23, Герасим Николов - 11, Уладзимир Крисевич - 14 (Георги Бързаков - 10, Цветан Тодоров, Михаил Цонков, Даниел Диков).