10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак записа десета загуба след поражение от Ямбол у дома

PostHeaderIcon Спартак записа десета загуба след поражение от Ямбол у дома

Спартак (Плевен) записа десетото си поражение от началото на сезона в Националната баскетболна лига (НБЛ). Възпитаниците на Александър Дяковски отстъпиха у дома от предпоследния Ямбол със 77:91 и продължават участието си в първенството без нито една победа. Така плевенските баскетболисти съкратиха съвсем шансовете си за откъсване от последното място в класирането. Гостуващият тим изигра много силни втори 10 минути, което бе от решаващо значение за крайния изход на двубоя. Ямболии взеха инициативата от самото начало на мача, като поддържаха разлика от няколко точки. Плевенчани не позволиха на съперника да се откъсне в резултата и след първата част изоставането им бе от само две точки.

През втората четвърт обаче на терена имаше само един отбор, този на Ямбол, който спечели частта с 29:16 и на практика предреши развоя на срещата. След почивката двубоят бе равностоен, но въпреки усилията на домакините, те не съумяха да съкратят изоставането си и в крайна сметка загубиха с 14 точки разлика.

За Спартак най-резултатен в срещата беше Герасим Николов, който приключи с 23 точки и 6 борби. Николай Маринов се отчете с 22 точки, от които 6 тройки, а Милен Дудев вкара 14. Най-добри в състава на Ямбол бяха двамата американци, като Алан Арнет записа 27 точки, 7 борби и 6 асистенции, а Брайкъс Перин остави срещу името си 21 точки, 12 асистенции и 6 борби.

Добавено в: Събота, 23 Декември 2017 23:15