10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак притисна Левски, но не успя да го повали

PostHeaderIcon Спартак притисна Левски, но не успя да го повали

Баскетболният Спартак (Плевен) претърпя трето поражение от началото на сезона в НБЛ. Победи го гостуващият му Левски (София) с 93:87. Столичани взеха инициативата още от самото начало и постепенно увеличаваха разликата. След първата част тя бе 30:17. Краят на полувремето дойде при 50:24. Всичко това предвещаваше безпроблемен успех за левскарите. Във второто полувреме обаче домакините бяха по-добри. До 30-ата минута успяха да стопят пасива под 20 точки.

Най-силна беше последната им четвърт. Постепенно интригата оживя и в 37-ата минута напрежението взе връх - 83:80 за Левски.  Гостите реализираха два наказателни удара. Сашо Дяковски веднага взе таймаут. В оставащото време играта бе накъсвана от тактически нарушения. Те обаче не помогнаха на Спартак. С най-голям дял за успеха на софийския състав бе Алекс Симеонов, завършил с 34 точки.

Съставът на Спартак: Николай Маринов - 14 точки, Константин Коев 7, Даворин Кунтич 10, Герасим Николов 13, Ивко Ивков 28 (Седрик Боуен 2, Уладзимир Крисевич 10, Георги Бързаков 3, Цветан Тодоров).