101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак удари Берое и остана в битката

PostHeaderIcon Спартак удари Берое и остана в битката

Новини - Баскетбол

Минимална победа - 93:92 взе плевенският Спартак срещу гостуващия му Берое (Стара Загора) във втория четвъртфинален двубой на НБЛ. Така вече и двата отбора имат по една победа и ще решават крайния победител в трети мач, който ще се играе в града на липите на 2 май. Срещата бе изключително оспорвана, като в отделни епизоди съперниците вземаха инициативата. След края на първото полувреме обаче домакините не изпуснаха лидерството в резултата. Те надиграха тотално гостите в началните десет минути. После допуснаха изравняване - 54:54, при което завърши първото полувреме.

В третата четвърт плевенският тим доминираше тотално и увеличи разликата. В последните 2 минути обаче почти изгуби преднината си, която падна до 79:75. Такова бе съотношението и в заключителните десет минути. Плевенчани обаче успяха да го задържат до края.

Съставът на Спартак: Александър Груев - 7 точки, Милен Дудев 11, Мартин Маринов 21, Милован Савич 19, Димитър Маринчешки 23 (Герасим Николов 11, Велислав Гълъбов 1).

Добавено в: Неделя, 30 Април 2017 01:56